Matematikos ir informatikos institutas

Įkurta: 1956

Akademijos g. 4, Vilnius LT-08663

Telefonas (+370 5) 210 9300
Faksas (+370-5) 272 9209

info(eta)mii.vu.lt
www.mii.lt

Apie kompaniją

Pagrindinė instituto veikla yra moksliniai tyrimai ir eksperimentinė veikla. Tyrimai (bei taikomieji projektai) institute vykdomi pagal planines temas ir sutartis su Europos Sąjungos, UNESCO ir Lietuvos biudžetinėmis, visuomeninėmis bei verslo institucijomis.
Svarbiausios mokslinės veiklos kryptys:
I. Tikimybių teorijos ir matematinės statistikos, finansų ir draudimo matematikos, diferencialinių lygčių ir jų skaitmeninių sprendimo metodų bei matematinės logikos ir algoritmų teorijos problemų tyrimai;
II. Atpažinimo procesų, duomenų analizės, daugiaekstremalių optimizavimo uždavinių bei multimedijos technologijų ir interaktyviųjų sistemų tyrimai;
III. Informatikos teorinių ir metodinių pagrindų, mokyklinės informatikos problemų, kompiuterizuotų sistemų ir kompiuterių tinklų inžinerijos metodų tyrimai bei taikymai naujoms informacinėms technologijoms kurti.

Nuo 2010 m. spalio 1 d. – Matematikos ir informatikos institutas yra Vilniaus universiteto kamieninis padalinys.

Partneriai

UAB „Baltic Amadeus“, UAB „Algoritmų sistemos“, Chemijos institutas, Gamtos tyrimų centro Ekologijos institutas, Kauno medicinos universitetas, Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvos kompiuterininkų sąjunga (LIKS), UAB „S4ID“, UAB „TEV“, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, VU Biochemijos institutas, VšĮ „Visorių informacinių technologijų parkas“, Vytauto Didžiojo universitetas, UAB „VTEX“ ir kt.

Specializacijos

  • Informacinės ir ryšio technologijos
  • Mokslas ir švietimas