Istorijos ir veidai

Dalius Butkus

„Blue Bridge“ – IT įmonė, puoselėjanti pavydėtiną organizacinę kultūrą

Informacinių technologijų įmonė „Blue Bridge“ – ne tik debesų komputerijos pionierė  Lietuvoje, bet ir viena labiausiai darbuotojų vertinamų įmonių.

Zoja Antuchevič

„Nors informacinės technologijos tapo neatsiejama dalimi, daugelis vis dar nesuvokia saugumo svarbos“

„FortConsult“ — tai vienos didžiausių pasaulyje Kibernetinės saugos įmonių grupių — „NCC Group“ — narė, įmonėms siūlanti saugumo sistemų audito paslaugas. Nuo 2011-ųjų Lietuvoje veikiantis padalinys užsiima visų rūšių skaitmeninio saugumo tikrinimu, pradedant mobiliojo ryšio bazinėmis stotimis ir baigiant debesų kompiuterija.

Arūnas Gedvila

„Nors norėjau būtų inžinieriumi, gyvenimas privertė būti vadovu“

Įmonių grupės „Elsis“ generalinis direktorius Arūnas Gedvila ne iš tų vadovų, kurie mėgtų viešumą ir dėmesį. Jis netgi juokauja, kad mieliau būtų inžinieriumi, o ne vadovu, bet štai gyvenimas privertė.

Kazimieras Tonkūnas

„Esu paklaikęs dėl IT ir nieko negaliu pakeisti“

Ką šiandien veikia žmogus, kuris būdamas aštuoniolikos Aukščiausiajai Tarybai sukūrė personalo valdymo sistemą, o dar anksčiau jau įgyvendindavo privačius užsakymus informacinių technologijų (IT) srityje?

Albertas Šermokas

Įmonės vadovas iš akademinio pasaulio

Doc. dr. Alberto Šermoko vadovaujamai bendrovei „Asseco Lietuva“ turime būti dėkingi už sumažintą popierių šūsnį ir trumpesnes eiles. Jos informacinių technologijų sprendimai gerokai palengvino mums gyvenimą.

Andrius Rupšys

„Vidinis tobulėjimas vadovui yra be galo svarbus“

Telekomunikacijų kompanija „Ruptela“, teikianti inovacines transporto stebėjimo paslaugas, yra ne tik pažangi bei sparčiai auganti, bet ir socialiai atsakinga įmonė. Čia taip pat nebijoma pripažinti klaidų.

Kostas Noreika

„Mėgstu pasiklausti patarimo prieš priimdamas sprendimą“

EVP International“ kuria inovatyvius projektus. Jai priklauso tokie darbai, kaip „Paysera.lt“ („Mokėjimai.lt“), elektroninių dokumentų pasirašymo sistema „Eparašas.lt“ ar SMS siuntimo internetu sistema „Gsms.lt“.

Martins Liberts

„Taupydami klientų lėšas, realizuojame visą IT sistemos kūrimo ciklą nuo idėjos iki rezultato“

„INNTEC“ - jauna, sparčiai auganti įmonė, spėjusi pelnyti klientų ir partnerių pasitikėjimą teikdama aukštos kokybės IT paslaugas skirtas privataus ir viešojo sektoriaus organizacijoms.  

Inga Banevičiūtė

„Atstovaudama „Apple”, mūsų įmonė auga kartu, šis prekės ženklas verčia mus nuolat tobulėti”

Jau septynerius metus sėkmingai veikianti kompanija „AVAD Baltic“ yra vieninteliai oficialūs prekės ženklo „Apple“ atstovai Lietuvoje, atsakingi už nuoseklų prekinio ženklo auginimą visose Baltijos šalyse. 

Paulius Stoškus

„Svarbiausia atrasti savo nišą ir kryptį“

"Estina" - interneto technologijų kompanija, prieš ketvertą metų sukurta trijų studentų, šiandien turinti stiprią, ilgą laiką nekintančią sertifikuotų specialistų komandą.

Jolanta Skirgailė

„Didžiuojamės tuo, kad Vilniaus verslo kolegija išsiskiria absolventų įsidarbinamumo lygiu“

Vilniaus verslo kolegija - nuo 1989 veikianti aukštoji mokykla,  ją baigusiems siūlanti profesinio bakalauro laipsnį fizinių, socialinių ir humanitarinių mokslų srityse. Tarp kolegijos studijų programų - programavimas ir internetinės technologijos, medijos ir kompiuteriniai žaidimai, mobiliosios technologijos ir saugumas.

Arnoldas Jankūnas

“Sugebame sukurti pilnai funkcionuojančią programinę įrangą per 6-9 mėnesius”

UAB „Nortal“ – daugiau nei 600 darbuotojų turinti Baltijos ir Šiaurės šalių regiono IT paslaugų įmonė, kurianti plataus profilio programinę įrangą – pradedant e-valdžios sprendimais ir baigiant elektroninėmis prekybos tinklų parduotuvėmis.

Alvydas Arnoldas Šidlauskas

„Per 15 metų pavyko sukurti įmonės kultūrą, kuri įmonę padarė daugiau nei pajamų šaltiniu.“

UAB „NRD“ – šiemet jau 15 metų veiklą paminėjusi informacinių technologijų įmonė, sukūrusi informacines sistemas ne tik Lietuvai, bet ir Ruandai, Liberijai, Butanui, Gvatemalai, Rytų Karibuose ir kitoms šalims.

Viktoras Gurgždys

„Sėkmingą verslą visada lengviau sukurti didelėje rinkoje“

Penktus metus skaičiuojanti lietuvių kompanija „Devbridge“ dirba dviejuose kontinentuose: savo produkciją - web programinę įrangą - kuria Lietuvoje, bet visi įmonės klientai - iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Kompanija įsitikino, kad Lietuvoje programuotojai - aukščiausio lygio.

Tomas Dumbliauskas

„Kurdami produktą, bendradarbiaujame su ligoninėmis, gydytojais, geriausiais specialistais“

„Softneta“ - kompanija, kurianti programinę įrangą vaizdinių medicininių duomenų archyvo kaupimui, saugojimui ir peržiūrėjimui. Kompanija savo produktą yra pardavusi daugiau nei dvidešimtyje pasaulio valstybių.

Narimantas Bloznelis

„Kuriame tokias bankines sistemas, kurios geriau nei kitos atskleidžia laiko vertę“

„Baltic Amber Solutions“ - jauna IT kompanija, siūlanti bankininkystės sprendimus. Kompanijos tikslas - sukurti šiuolaikišką, patogią ir atvirą finansinių paslaugų teikimo platformą, parengtą ateities bankininkystei.

Paulius Nagys

„Daug Lietuvos verslų neišnaudoja esminio interneto privalumo - kad jis neturi sienų“

„Adeo Web“ - lietuvių kompanija, siūlanti e-komercijos sprendimų paslaugas, kurios naudojasi ne tik lietuviai, bet ir klientai iš Vokietijos, Pietų Afrikos, Artimųjų Rytų. Lietuviai yra dirbę su "Lenovo" ir "Dell". Pradėję nuo programavimo, šiuo metu „Adeo Web“ siūlo el. prekybos strategijos, e-marketingo, dizaino, programavimo bei sistemos palaikymo darbus. 

Rytis Naginevičius

„Programinės įrangos kūrime visuomet naudojame pažangiausias technologijas ir metodikas“

„SoftDent“ - nuo 1998 metų veikianti įmonė, kurianti programas farmacijos ir medicinos įmonėms bei atliekanti farmacijos rinkų analizę. Sėkmingiausi įmonės produktai: CRM programa farmacijos atstovybėms „PharmaCODE“ - ir programa gydymo įstaigoms „Foxus“.

Egidija Veršinskienė

„Į Lietuvą pritraukėme apie 15 milijonų litų“

„Data Intelligence Systems“  sritis - IT konsultacijos valstybei, trišalio dialogo tarp verslo, mokslo ir valstybės kūrimas. Nedidelės - vos dviejų ar trijų žmonių kompanijos vadovė Egidija Veršinskienė iš Europos Sąjungos į Lietuvą yra pritraukusi jau daugiau nei 15 milijonų litų.

Vytautas Ratkevičius

„Prieš kolektyvines atakas reikia panaudoti kolektyvinę gynybą“

Prieš trejus metus įsteigtas „Užupis Cretive Cluster“ šiandiena vienija 6 universitetus ir 14 įmonių. Klasterio vardas ima įsitvirtinti JAV bei Pietų Korėjoje. O įdomiausia tai, kad ši verslo ir akademinė bendruomenė iš tiesų buvo įkvėpta Vilniaus Užupio gyvenimo pavyzdžio.

Aurelijus Liubinas

„Esu patriotas, man patinka skatinti Lietuvos ekonomiką“

„Friday Lab“ - jauna ir nedidelė (vos aštuonių žmonių) Lietuvos kompanija, į rinką paleidžianti pirmąjį savo produktą, kuriuo jau labai susidomėjo Šiaurės Amerikos rinka, ir kurį jau net bando plagijuoti konkurentės iš anapus Atlanto.. 

Martynas Ubartas

„Stipendija palengvins produkto įdiegimą pramonėje“

„INFOBALT” skatinamąja stipendija už darbą „Vibracinio pjovimo įrangos ir metodų sukūrimas ir taikymas“ apdovanotas Martynas Ubartas tikisi, kad laimėjimas padės sėkmingai užbaigti produkto kūrimą ir lengviau įgyvendinti jo įdiegimą rinkoje. Jaunasis mokslininkas pasakoja apie darbą ir dalijasi ateities planais bei laimėjimo džiaugsmu. 

Marius Kazlauskas

„Komanda ir komandinė dvasia – viskas, ko reikia rezultatui pasiekti“

Beveik 5 tūkst. litų vertės „INFOBALT” skatinamąją stipendiją laimėjęs Marius Kazlauskas džiaugiasi gauta stipendija ir įvertinimu. Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas pasakoja apie tai, ką kūrė ir kaip tai pritaikoma praktikoje, bei dalijasi stipendijos sukeltomis teigiamomis emocijomis ir tolimesniais savo planais.

Aldona Balčiūnaitė

„Džiaugiuosi „INFOBALT“ įvertinimu“

Aldona Balčiūnaitė už savo tiriamąjį darbą „Borhidrido oksidacijos tyrimas ant nanostruktūrizuoto Au-Cu katalizatoriaus, nusodinto ant titano oksido nanovamzdelių paviršiaus“ buvo apdovanota beveik 5 tūkst. litų vertės „INFOBALT” skatinamąja stipendija. Mergina dalijasi savo įspūdžiais ir tolimesniais planais.

Kliment Olechnovič

„Laimėti nesitikėjau – man labai patiko kiti darbai“

Vilniaus universiteto doktorantas Kliment Olechnovič už savo pristatytą tiriamąjį darbą buvo apdovanotas 4500 litų „INFOBALT“ stipendija. Jaunasis baltymų struktūrų tyrėjas dalinasi savo įžvalgomis bei įspūdžiais dėl tiriamojo darbo ir jo įvertinimo.

Mindaugas Skujus

„Džiaugiuosi galėjęs susipažinti su bendraminčiais ir verslininkais“

Asociacijos „INFOBALT” skatinamąją stipendiją laimėjęs Mindaugas Skujus nagrinėja lygtis, kurių dėka galima modeliuoti įvairius tekėjimus – nuo srovių vandenynuose iki oro srautų automobilių ir lėktuvų korpusuose. Vilniaus universiteto doktorantas dalijasi savo įspūdžiais po stipendijos įteikimo ir pasakoja apie savo tiriamąjį darbą.

Vytautė Pilipauskaitė

„INFOBALT” stipendija skatina dirbti toliau“

Asociacijos „INFOBALT” skatinamąją stipendiją už darbą „AR(1) procesų su atsitiktiniu koeficientu erdvinis ir laikinis agregavimas“ laimėjusi Vytautė Pilipauskaitė yra dėkinga visiems ją palaikiusiems ir padrąsinusiems. Mergina džiaugiasi laimėta stipendija ir dalinasi savo įspūdžiais bei pastebėjimais.

Aurimas Rapečka

„INFOBALT” stipendija – ir moralinis laimėjimas

Asociacijos „INFOBALT” skatinamąją stipendiją laimėjęs Aurimas Rapečka Jaunųjų mokslininkų konferencijoje pristatė mokslinį tiriamąjį darbą tema „Vartotojų klasterizavimo taikymo rekomendacijų kūrimo procese galimybės“. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto doktorantas pasakoja apie savo darbą ir dalijasi mintimis apie gautą stipendiją. 

Vaidas Adomauskas

„Agile“ projektų valdymo metodai pasieks ir valstybines institucijas

Tarp naujų „INFOBALT“ narių – ir asociacija „Agile Lietuva“, vienijanti „Agile“ projektų valdymo metodus naudojančius asmenis. Asociacijos rengiamos konferencijos vis sparčiau populiarėja ir dalyviai kaskart pripildo konferencijų sales, tačiau ant laurų organizacija neužmiega. Šių metų tikslas – įtvirtinti metodų naudojimą valstybinio sektoriaus IS projektuose. Kaip asociacijai sekasi populiarinti „Agile“ projektų valdymo metodus, pasakoja asociacijos prezidentas Vaidas Adomauskas. 

Oksana Pčelnikova

„Netrukus rinkos dalyviams pateiksime naujus IT sprendimus“

Pirmus metus skaičiuojanti įmonė UAB Reziume jau dabar gali pasigirti patyrusiais IT specialistais ir žinomais klientais. Asociacijos INFOBALT naujokai žada pasiūlyti Lietuvos rinkai naujus ir inovatyvius IT sprendimus. Apie įmonės veiklą ir tikslus plačiau pasakoja įmonės Reziume direktorė Oksana Pčelnikova.

Kostas Noreika

„EVP International sėkmės formulė – komandinis darbas“

Mokejimai.lt, rinka.lt, gsms.lt ir eparasas.lt projektų autoriai, „INFOBALT“ nariai, įmonė „EVP international“ pastaruoju metu itin dažnai pastebima žiniasklaidoje. Kompanija laimėjo Inovatyviausių sprendimų lyderio apdovanojimą bei buvo LR Ūkio ministerijos nominuota kaip labiausiai nusipelniusi Lietuvos verslui. Apie dabartinę „EVP International“ veiklą pasakoja įmonės vadovas Kostas Noreika.

Edis Galvonas

„Svarbu išlaikyti IT specialistus Lietuvoje“

Vos metus veikianti bendrovė „Seivita“ – jau asociacijos „INFOBALT“ narė. Įmonės veikla dvilypė – „Seivita“ kasa tvenkinius bei kitus vandens telkinius ir užsiima internetinių bei mobiliųjų aplikacijų, verslo procesų valdymo įrankių kūrimu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Apie kompanijos ateities planus ir vertybes pasakoja UAB „Seivita“ direktorius Edis Galvonas.

Giedrius Žibikas

„Pagrindinis konkurencijos variklis – kokybė“

Nauji „INFOBALT“ nariai – „Baltic Car Equipment“ – tai transporto valdymo sistemas kurianti kompanija. Įmonės vadovas Giedrius Žibikas pasakoja, ką veikia UAB „Baltic Car Equipment“ ir kaip pakito bendrovės vizija nuo jos įsteigimo.

Aleksandras Samuchovas

„Klientų poreikiai – galimybė tobulėti“

2001 metais įkurta ir neseniai prie asociacijos „INFOBALT“ narių prisijungusi bendrovė „Baltic Data Center“ sėkmingai plėtoja ilgamete patirtimi pagrįstą veiklą. Šios kompanijos teikiamos paslaugos apima visus sėkmingam išoriniam IT paslaugų tiekimui reikalingus etapus – kūrimą, sudarymą ir valdymą. Apie įmonės veiklą ir vertybes pasakoja UAB „Baltic Data Center“ generalinis direktorius Aleksandras Samuchovas.

Asta Meškerevičiūtė

„Klientai mus vertina ir rekomenduoja“

2011 m. įkurta ir „INFOBALT“ nare tapusi bendrovė „INVENTI“ jau užima tvirtas pozicijas programavimo – informacinių sistemų kūrimo ir integracijos - paslaugų rinkoje finansų sektoriuje. Įmonės  klientų sąraše yra  SEB bankas, „Danske“ bankas, bankas SNORAS, baldų bei viešųjų erdvių įrengimo lyderis „Solid Supply“  ir kitos kompanijos. Apie įmonės veiklą bei vertybes kalbamės su UAB „INVENTI“ direktore Asta Meškerevičiūte.

Romas Bassus

„Svarbiausia nuolat kelti darbuotojų kvalifikaciją"

Nauji asociacijos „INFOBALT” nariai „DS Solutions” Lietuvos verslo sektoriuje diegia inovatyvius informacinių technologijų sprendimus ir orientuojasi į nepriekaištingą IT infrastruktūros kokybę. Įmonės vadovas Romas Bassus atsako į klausimus apie „DS Solutions” veiklos principus ir vertybes.

Antanas Mitašiūnas

„Lietuvos IT sektoriaus lygis - labai aukštas”

Prieš dvidešimt vienerius metus įkurta UAB „Mitsoft” yra programų kūrimo proceso pradininkė Lietuvoje, o jos įkūrėjas ir vadovas dr. Antanas Mitašiūnas yra programų kūrimo proceso gebėjimo sertifikuotas vertintojas pagal ISO/IEC 15504 standartą. Antanas Mitašiūnas pasakoja apie įmonės veiklą, pagrindines vertybes ir prisijungimo prie asociacijos „INFOBALT” priežastis.

Vadimas Kuzminas

„Orientuojamės į kvalifikuoto personalo ir pardavimo nišų paieškas“

„Betula IT Consulting“ – tai Vilniuje įsikūrusi vokiško kapitalo informacinių technologijų kompanija. Įmonė lygiuojasi į vokiškuosius darbo principus ir šiuo metu daugiausiai dirba prie Vokietijos vyriausybės užsakymų. Kompanijos „Betula IT Consulting“ biuro vadovo Vadimo Kuzmino teigimu, jie siekia patenkinti visus specifinius klientų poreikius, siūlydami naujausiomis technologijomis paremtus sprendimus. V. Kuzminas atsako į klausimus apie įmonės veiklą, ateities planus ir pasakoja, kodėl prisijungė prie asociacijos „INFOBALT“.

Andrėjus Lizunovas

„IT sistemos sutaupo laiko“

Nauja asociacijos „INFOBALT“ narė, kompanija „EnovaPoint“, buvo įkurta keleto turinio valdymo entuziastų 2007 m. Šiuo metu įmonė labiausiai orientuojasi į eksporto plėtrą. Savo kurtus dokumentų tvarkymo ir verslo valdymo produktus įmonė eksportuoja jau daugiau nei į septynias užsienio valstybes, o „SharePoint“ funkcionalumą išplečiantis „JungleMail“ yra labiausiai eksportuojamas produktas. „EnovaPoint“ vadovas Andrejus Lizunovas pasakoja apie daugiausiai dėmesio susilaukiančius produktus bei jų kūrimo priežastis.

Augustas Alešiūnas

„Siekiame, kad IT veiktų visame žemės ūkio sektoriuje“

Uždaroji akcinė bendrovė „Art21“ – tai žemės ūkio sektoriui informacinių technologijų sistemas kurianti įmonė. Kompanijos vadovas Augustas Alešiūnas už nuopelnus verslui 2010 m. ir 2011 m. Ūkio ministerijos buvo nominuotas kaip sėkmingiausias jaunasis inovatyvus verslininkas. Lietuvos IT sistemų žemės ūkio srityje lyderiaujančios kompanijos vadovas pasakoja apie „Art21“ veiklą ir ateities planus. 

Vitaly Malashevskiy

"Tikimės naudingų kontaktų"

Praėjusiais metais į asociaciją „INFOBALT“ įstojusios bendrovės „SatGate“ vadovas Vitaly Malashevskiy tikisi su kitais asociacijos nariais užmegzti naudingus ryšius.

Søren Fink-Jensen

"Siekiame tapti labiau matomi sektoriuje"

2009 metais įkurtoje kompanijoje „1ClickFactory“ dirba virš 40 darbuotojų. Įmonė eksportuoja 98 proc. paslaugų į Skandinavijos šalis, Vakarų bei Rytų Europą, Šiaurės Ameriką. 2011 metais įstojusi į asociaciją „INFOBALT“, bendrovė tikisi užmegzti tvirtesnius ryšius su kitais organizacijos nariais, sako jos vadovas Søren Fink-Jensen.

Kazimieras Tonkūnas

„Į iššūkius reikia žiūrėti kūrybiškai“

Prieš porą metų į asociaciją „INFOBALT“ įstojusi IT rinkos bendrovė „BAIP grupė“ veiklą vysto per kelias įmones. Bendrovės direktorius Kazimieras Tonkūnas sako, kad bendradarbiavimas su kitais asociacijos nariais suteikia daugiau galimybių skatinti informacinių technologijų vystymąsi ir tobulėjimą šalyje.

Remigijus Laurutis

„Siekiame gyventi IT įvykių sukūryje“

2001 metais įkurta bendrovė „Duomenų centras“ klientų turi daugiau nei šimte šalių, ateityje žada padidinti įmonės apyvartą du kartus. 2010 metais į asociaciją „INFOBALT“ įstojusios bendrovės direktoriaus Remigijaus Lauručio teigimu, narystė asociacijoje suteikia galimybę nuolat bendrauti su IT srities profesionalais.

Miroslav Lučinskij

„Norime didinti IT saugumo svarbos suvokimą “

Į asociaciją „INFOBALT“ bendrovė „Critical Security“ įstojo 2011 metais, tačiau bendrauti ir bendradarbiauti su asociacija pradėjo daug anksčiau. Bendrovės direktoriaus Miroslav Lučinskij teigimu, bendradarbiaudama su kitais asociacijos nariais, įmonė Lietuvoje gerina programinės įrangos kokybę jos saugumo prasme.

Tomas Vileikis

„Dirbdami kartu galime pasiekti puikių rezultatų“

Paraginta partnerių, kurie jau buvo „INFOBALT“ nariai, įmonė į asociaciją įstojo 2010 metais. Bendrovė jau vykdo bendrus projektus su kitais asociacijos nariais ir planuoja šį bendradarbiavimą dar labiau išplėsti. Apie įmonės veiklą bei ateities planus pasakoja „TOWI“ direktorius Tomas Vileikis.

Loreta Stratilatovienė

„Esame suinteresuoti eksporto galimybėmis“

Bendrovė „LearnKey“ šiuo metu gamina inovatyvią Lietuvos rinkoje trimatę mokomąją priemonę. Šiemet prie asociacijos „INFOBALT“ prisijungusios bendrovės direktorės Loretos Stratilatovienės teigimu, ateityje įmonė tikisi savo produktus bei paslaugas pasiūlyti ir užsienio rinkoms.

Skaidra Vaicekauskienė

„Tikimės dalytis gerąja patirtimi“

Šiemet į asociacijos „INFOBALT“ narių gretas įsiliejusi įstaiga „Informacijos technologijų mokymo centras“ (ITMC) kompiuterinio raštingumo mokymuose kelti kvalifikaciją padeda ir privataus, ir viešojo sektoriaus darbuotojams. Apie ITMC veiklą plačiau pasakojo įstaigos direktorė Skaidra Vaicekauskienė.

Artūras Ražinskij

„Mus veda didelės, bet pamatuotos ambicijos“

Vos prieš aštuonis mėnesius įkurta serverių nuomos ir jų palaikymo paslaugų bendrovė „LIX Solutions” jau turi klientų daugiau nei 50-yje pasaulio šalių. 2012 metų vasarį į asociaciją „INFOBALT“ įstojusios įmonės direktoriaus Artūro Ražinskij teigimu, „LIX Solutions” sieks dar labiau sutvirtiti savo pozicijas pasaulinėje rinkoje.

Paulius Čeponis

„Numatyta aktyvi plėtra į kaimynines šalis“

1996 metais įkurta Prancūzijoje, 2000-aisiais – Latvijos sostinėje Rygoje, Lietuvoje įmonė „Hermitage Solutions“ veiklą pradėjo 2006 metais. 2012 metų sausį į asociaciją „INFOBALT“ įstojusios bendrovės direktorius Paulius Čeponis tikisi, kad „Hermitage Solutions“ per artimiausius metus taps stipriausiu saugumo sprendimų pridėtinės vertės platintoju Baltijos šalyse.