Sėkmės istorijos

Ilgalaikiai santykiai su gerai žinomomis tarptautinėmis įmonėmis

„Xplicity“ vysto ir palaiko ilgalaikius santykius su savo klientais. Įmonė dirba su pasauline virtualių darbalaukio infrastruktūrų lydere, kurios produktai įdiegti ir veikia didžiausiose Silicio slėnio įmonėse jau daugiau nei 6 metus. „Xplicity“ taip pat vysto nuosavą IT sprendimų produktų sistemą buriuotojams „SailRacer“, pradėtą kurti taipogi prieš daugiau nei 6 metus. Šiandien „SailRacer“ produktai naudojami buriuotojų rojumi vadinamose Karibų salose. 

Didžiausia nepriklausoma mobilių aplikacijų platinimo platforma

Iš didžiausios pasaulyje mobilių aplikacijų platintojos „Getjar Baltic“ jau atsisiųsta daugiau nei du su puse milijardo aplikacijų. „GetJar“ katalogą sudaro daugiau nei 450 tūkst. įvairių programų bei žaidimų, apimančių visas pagrindines mobiliųjų irenginių (įskaitant išmaniuosius telefonus) platformas: Android, iOS, Windows Mobile, J2ME, Symbian ir BlackBerry. „GetJar“ turi atstovybes Vilniuje, Londone, bei Silicio Slėnyje Kalifornijoje, JAV.

Balsu ir gestais valdoma bankininkystė

Pastarąjį pusmetį viena ryškiausiai sužibusių lietuviškų inovacijų IT srityje –  bendrovės „Etronika“ sukurta e. bankininkystės sistema, naudojanti „natūralią vartotojo sąsają“. Ji pristatyta Londone vykusioje kasmetinėje finansų ir bankininkystės technologijų naujovių konferencijoje „FinovateEurope 2012“. Dėl unikalaus sprendimo vartotojas e. banką valdo balsu ir rankų gestais. Šie bendravimo elementai yra įprasti, kai bendraujame su draugais ar pažįstamais. Išskirtinis ir identifikavimo būdas – vartotojui nereikia įsiminti jokių slaptažodžių, – sistema jį atpažįsta iš veido ir balso. Esant papildomam saugumo poreikiui, galimas operacijos patvirtinimas mobiliuoju parašu. Tokio pobūdžio sprendimas yra vienas pirmųjų pasaulyje. „Etronika“ sulaukė pasaulinės žiniasklaidos dėmesio, įskaitant leidinius „The New York Times“, „Wired“, „TechCrunch“, „Engadget“ ir kitus.

 

Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ – didžiausia mobiliojo ryšio bendrovė Baltijos šalyse. „Omnitel“ pirmoji iš Lietuvos judriojo ryšio operatorių šalyje pradėjo teikti 4G paslaugas. 4G mobiliojo ryšio technologija leidžia perduoti duomenis apie dešimt kartų greičiau nei kitos šiuo metu egzistuojančios komercinės technologijos. Duomenų perdavimo greitis „Omnitel“ 4G tinkle siekia 20-80 Mbps. 2011 metais „Omnitel” pradėjo teikti 4G paslaugas 1,8 gigaherco (GHz) dažnių ruože, o 2012-aisiais laimėjo Ryšių reguliavimo tarnybos skelbtą konkursą dėl 4G technologijai tinkamo 2,6 GHz dažnio ruožo panaudojimo.

Technologinio verslo bendruomenė

Visorių informacinių technologijų parke (VITP) šiuo metu dirba apie 700 IT srities specialistų. Visoriuose savo technologijų centrą jau įsirengusi bendrovė „Viltechmeda“, statybos darbus atlieka bendrovės „BOD Group“ ir „Biotechpharma“. Įrengiami susisiekimo ir komunikacijų inžineriniai tinklai, pradedami IT verslo inkubatoriaus ir technologijų centro projektavimui bei statybai skirti darbai. 2012 m. pabaigoje VITP duris atvers naujas 7300 kv. m. pastatas, kuriame veiks 1500 kv. m. IT verslo inkubatorius su mokymų ir konferencijų patalpomis bei technologijų centras.

Kalbinių technologijų lyderė Baltijos šalyse

Bendrovė „Tilde informacinės technologijos“ (Tilde IT) – didžiausia Baltijos šalyse lokalizavimu ir kalbinių technologijų plėtojimu užsiimanti įmonė. Viena iš įmonės krypčių yra specializuotos terminijos lokalizavimas bei įvairiausios pasaulyje žinomos programinės įrangos adaptavimas Lietuvos rinkai. Tilde IT investuoja į Baltijos šalių kalbų automatinį vertimą, kalbos atpažinimo, morfologijos, sintaksės ir semantikos technologijas. Daugiau nei 10 metų rinkoje esanti ir populiarumo sulaukusi įmonės sukurta lietuvių kalbos palaikymo programinė įranga „Tildės Biuras“ yra nuolat papildoma kalbų ir terminijos žodynais, rašybos ir gramatikos priemonėmis. Paskutinė programinės įrangos versija turi automatinę teksto vertyklę veikiančią LT-EN ir EN-LT kryptimis.

Plati klientų geografija

Lietuvišką transporto valdymo, stebėjimo, navigacijos ir komunikacijos sistemą diegianti „Ruptela“ savo sprendimus parduoda maždaug 40-yje šalių. Inovacines transporto stebėjimo paslaugas įmonė teikia klientams Lietuvoje, o Airijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje tuo užsiima bendrovės filialų šiose šalyse darbuotojai. „Ruptelos“ specialistų sukurti sprendimai, programos per partnerių ir platintojų tinklą naudojamos Skandinavijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, kitose Europos šalyse, Afrikoje ir net Pietų Amerikoje.

Baltijos valstybių IT rinkos lyderiai

2011 metais Baltijos šalių IT paslaugų rinkoje pirmąją vietą užėmė informacijų technologijų sprendimų paslaugas ir konsultacijas teikianti Lietuvos įmonių grupė „Alna Group“. Pagrindinės „Alnos“ grupės bendrovės yra IT konsultacijų ir paslaugų bendrovė „Alna Intelligence“, individualių programinių sprendimų kūrėja „Alna Software“, verslo valdymo sprendimų kūrėja ir diegėja „Alna Business Solutions“ bei verslo procesų valdymo ir nuomos paslaugas teikianti „BPO House“, kurios valdomos įmonės veikia Lietuvoje, Estijoje ir Lenkijoje. Grupei taip pat priklauso Lietuvos bendrovė „DocLogix“ ir Latvijoje veikianti „Unitree“. Bendrovė „Alna Intelligence“ viena pirmųjų šalyje pradėjo specializuotis debesų kompiuterijos srityje.

Įvertinta už aukščiausios kokybės vaizdo ir garso standartą

Didžiausia Baltijos šalyse ir moderniausia Centrinėje, Vidurio ir Rytų Europoje pramoninių įrašytų CD, DVD ir Blu-ray Disc kompaktinių diskų gamintoja „BOD Group“ praėjusių metų vasarą Vilniuje įkūrė pirmąjį Baltijos šalyse ir vieną moderniausių Europoje Blu-ray Disc gamybos centrą, kuriame gaminami diskai su Full HD kokybės filmais. Gamybos linijų pajėgumas siekia  70  milijonų kompaktinių diskų per metus. 2011 m. pabaigoje „BOD Group“  įmonių grupės kompanijai „BRD“ įteiktas Lietuvos pramoninkų konfederacijos konkurso „Lietuvos metų gaminys 2011“ aukso medalis  už gaminį „Blu-ray diskas – aukščiausios kokybės vaizdo ir garso standartas“

ES ePractice apdovanojimai

„Alna Software“ – viena pagrindinių 2003 m. pradėtos kurti Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) kūrėjų. EDS naudojasi tiek fiziniai, tiek juridiniai mokesčių mokėtojai. Europos Sąjungos e. paslaugų ir e. valdžios plėtros portalo „ePractice“ redakcija Lietuvos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ED sistemai skyrė du apdovanojimus. VMI Elektroninio deklaravimo sistemą pristačius apdovanojimams, projektui skirtas 2007 metų „Geros praktikos“ (Good Practice) įvertinimas ir specialus 2007 metų „Redaktoriaus pasirinkimo“ apdovanojimas (Editors Choice), skiriamas tiktai ypatingai „ePractice“ dėmesį patraukusiems projektams.

Inovatyvus gamybos ir paslaugų procesų valdymas

Valdymo inovacijų bendrovė „Blue solutions“ kuria ir diegia originalius IT sprendimus, kurie leidžia įmonėms optimizuoti veiklos procesus: finansų ir įvairių resursų apskaitą, sutarčių ruošimo ir vykdymo eigą, sandėlių, logistikos, projektų valdymą ir daugelį kitų. „Blue solutions“ taip pat kuria specializuotus valdymo sprendimus atskiroms ūkio šakoms: grūdų perdirbimo įmonėms, statybos ir inžinerinėms kompanijoms, paslaugų bendrovėms bei įvairaus tipo gamybos įmonėms. Kompanija yra pajėgi vykdyti sudėtingus įmonių grupių konsoliduotų verslo valdymo sistemų diegimus. Įmonės specialistai vykdė projektus ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, Prancūzijoje, Serbijoje, Bosnijoje ir Hercogovinoje, Čekijoje, Norvegijoje, Latvijoje bei Estijoje.

Vaizdo paskaitų ir pranešimų transliavimas internetu

KTU E. mokymosi technologijų centras – e. mokymo sprendimų lyderis Lietuvoje. Centras ne tik diegia pasaulyje pripažintas e. mokymo sistemas, bet ir kuria bei plėtoja savo sprendimus. Vienas iš tokių sprendimų – vaizdo paskaitų ir pranešimų transliavimo sistema, kurios pagalba lektoriai gali pasiekti tūkstantinę auditoriją, iš savo darbo vietų tiesiogiai transliuodami vaizdą ir pranešimo skaidres. Visi pranešimai yra automatiškai išsaugomi serveryje ir iškart prieinami peržiūrai. Ne vienerius metus plėtojama sistema šiandien talpina daugiau kaip 7 tūkst. įrašų ir turi kelis tūkstančius registruotų naudotojų. 

Pažangi bankinė informacinė sistema

Bendrovė „Forbis“ – tarptautinė įmonė, jau 20 metų kurianti, diegianti ir vystanti bankinių informacinių sistemų sprendimus. Bankinė informacinė sistema FORPOST – integrali sistema, naudojanti vieningą aplinką ir duomenų bazę. Sistema gali naudotis įvairaus dydžio bankai ir finansinės institucijos; joje palaikomi ir tradiciniai, ir inovatyvūs įvairaus sudėtingumo sprendimai. Dėl savo technologinių ir architektūrinių savybių FORPOST yra viena iš pirmaujančių ir technologiškai pažangiausių sistemų bankinių produktų rinkoje. Bendrovė sėkmingai įdiegė savo sprendimus Baltarusijoje, Rusijoje, Latvijoje ir Estijoje, vykdo projektus Suomijoje ir Azerbaidžane. 7 iš 9 Lietuvos bankų naudoja FORPOST.

Šviesolaidžiai – duomenų tranzitui per Lietuvą

Bendrovė „Skaidula“ – didžiausia privataus kapitalo įmonė, turinti nuosavą šviesolaidinį tinklą ir užsiimanti „tamsių skaidulų“ nuomos verslu. 2011 m. bendrovė baigė statyti šviesolaidines linijas, žiedu jungiančias penkis didžiuosius Lietuvos miestus, ir optines jungtis su kaimyninėmis valstybėmis: Lenkija ir Latvija. „Skaidula“ teikiamos paslaugos Lietuvoje yra inovatyvios: bendrovė ne tik nuomoja šviesolaidines linijas,  bet ir gali pasiūlyti operatoriams naudotis jos skaidulomis IRU sąlygomis. Tai teikia galimybes Lietuvos ar kitų šalių operatoriams kurti nuosavus duomenų perdavimo tinklus maksimaliai apsaugant investicijas bei didinant verslo stabilumą.

<„European IT Excellence Awards 2011“ nugalėtoja

Bendrovė „DocLogix“ – elektroninių dokumentų valdymo sprendimų gamintoja, turinti patyrusių partnerių tinklą Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Šiuo metu bendrovė vykdo plėtrą į Azerbaidžaną, Turkmėnistaną, Ukrainą bei kitas šalis. Įmonėje sukaupta daugiau nei 16 metų produktų kūrimo patirtis, kuri adaptuota skirtingoms Lietuvos bei užsienio šalių rinkoms. „DocLogix“ sistema naudojama viešojo valdymo, finansų, gamybos, komunalinių paslaugų bei kitose įmonėse ir organizacijose. „DocLogix“ yra pelniusi įvairių apdovanojimų ir įvertimų, patvirtinančių įmonės kompetenciją. Vienas svarbiausių – bendrovė laimėjo „European IT Excellence Awards 2011“ informacijos valdymo kategorijoje.

Onkologinių pacientų pozicionavimo sprendimas

„Rubedo sistemos“ specializuojasi robotizuotų sistemų valdyme. Bendrovės sukurtas unikalus programinės įrangos sprendimas iGUIDE® užtikrina paciento erdvinį pozicionavimą spindulinės terapijos seanso metu, siekiant padidinti terapijos efektyvumą ir saugą. iGUIDE garantuoja teisingą funkcinio taikinio erdvinę padėtį radiacijos židinio atžvilgiu ir automatiškai koreguoja kompiuteriniu tomografu aptiktas transliacines ir rotacines pozicionavimo klaidas. Tapęs bendrovės kliento „Elekta“ produktų sudėtine dalimi, iGUIDE yra įdiegtas dešimtyse pasaulio klinikų visame pasaulyje.

Nauji sprendimai verslo analitikai

Bendrovė „Prototechnika“, kurianti verslo valdymo ir apskaitos sistemas, viena pirmųjų Lietuvoje pristatė ir šiuo metu teikia internetinę apskaitos, verslo valdymo ir atlyginimų skaičiavimo platformą „NetSkaita“. Sistema ypatingai domisi apskaitos kompanijos, platintojai ir visi kiti, kurie nori pradėti ar tęsti savo verslą „debesyse“. Taip pat „Prototechnika“ platina verslo analitikai (angl. bussiness intelligent, BI) skirtą programą „SkaitaIntelligence“. Šis sprendimas išskirtinis tuo, kad dėl programos paruošto ryšio su ERP programomis įmonės, naudojančios standartines verslo valdymo sistemas, gali pradėti naudoti BI programą iš karto po įdiegimo, o norint dar labiau palengvinti darbą, pateikiamos verslo valdymo ataskaitų bibliotekos.

Daugiafunkcinė kortelių sistema

Bendrovė „BMG Consulting“ kartu su kitais e. paslaugų klasterio nariais sukūrė daugiafunkcinę kortelių sistemą TAPSIS, leidžiančią į vieną kortelę arba ryšių mažame lauke (NFC) telefono kortelę integruoti vartotojo identifikavimo, mikro mokėjimų, nuolaidų, dovanų, e. parašo, darbuotojo pažymėjimo funkcionalumą. Jos pagalba būtų galima nusipirkti ir kortelėje išsisaugoti visuomeninio transporto bilietus bei bilietus į renginius, apmokėti už smulkius pirkinius (valgyklose, kioskuose, kopijuojant ar spausdinant, pardavimo automatuose, parkuojantis), atsiskaityti internete už muzikos įrašus, žaidimus, skelbimus, atlikti balsavimo ir reitingavimo, praėjimo kontrolės  funkcijas.

Abonentų apskaitos sistema

„Alna Business Solutions“ yra „Alnos“ grupės įmonė, teikianti veiklos procesų konsultacijas, kurianti, integruojanti, atnaujinanti bei prižiūrinti verslo valdymo sistemas ne tik Lietuvoje, bet ir Estijoje bei Lenkijoje. „Alna Business Solutions“ sukūrė abonentų apskaitos sistemą vandens tiekimo įmonėms. Šis sprendimas vandens tiekimo įmonėms yra reikalingas sėkmingam ir efektyviam darbui su dideliu kiekiu abonentų (daugiau kaip 300 tūkst.). Sprendimas leidžia sumažinti vandens tiekimo įmonės sąnaudas, lanksčiai ir kokybiškai aptarnauti klientus. Automatizuota sistema supaprastina duomenų analizę, sumažina klaidų tikimybę, leidžia gauti ir apdoroti abonentų informaciją realiu laiku. Dėl lanksčios technologijos sistema suteikia plačias galimybes integruoti ją su dokumentų valdymo, GIS, automatizuotos telefonijos ir kitomis sistemomis./p>

Paslaugų eksportas į 104 pasaulio šalis

„BalticServers“ – vienas iš sparčiausiai augančių Europos duomenų centrų ir plačiausiai eksportuojantis Lietuvos duomenų centras. Kompanijos paslaugomis naudojasi klientai iš daugiau nei 100 pasaulio valstybių. Bendrovė tausoja gamtą, todėl jos serverius šaldo šiuo metu ekologiškiausios free-cooling sistemos. Modernūs dyzeliniai generatoriai, dubliuotos atsarginio elektros maitinimo sistemos bei didelio pralaidumo interneto srautai užtikrina puikų visų serverių veikimą.

Modernios debesų kompiuterijos paslaugos verslui

Blue Bridge įmonių pagrindinė specializacija - debesų kompiuterijos principais pagrįstų, verslui skirtų paslaugų teikimas iš Blue Bridge įmonei priklausančio duomenų centro Lietuvoje. Teikiamos paslaugos apima tiek IT infrastruktūros, tiek programinės įrangos bei kompleksines paslaugas.  Paslaugos pateikiamos greitai ir lanksčiomis apimtimis, tuomet, kada jų reikia, o apmokama tik tokiomis apimtimis, kokiomis buvo pasinaudota, jokių pradinių investicijų. Viena iš paslaugų – TeamGate - produktyvaus darbo organizavimo įrankiai, skirti sujungti įmonės darbuotojus, klientus ir partnerius į komandą, bendram vertės kūrimui įmonės socialinio tinklo pagalba. Atliekant įprastas CRM, dokumentų valdymo ir kitoms klasikinėms verslo valdymo sistemoms būdingas operacijas, bendradarbiaujama virtualioje erdvėje. Pasiekiami žymiai geresni įmonės rezultatai, stiprinama darbuotojų motyvacija bei klientų lojalumas.

Naujas produktas dokumentų tvarkybai ir darbo organizavimui

Bendrovė „Kantorius“, viena pirmaujančių Lietuvos kompiuterizuotų dokumentų valdymo sistemų (DVS) srityje, pristato naują produktą – integracinę platformą e. Clip, kuri žymiai pranoksta dokumentų valdymo sistemai keliamus reikalavimus ir leidžia kurti lanksčius sprendimus, integruojančius dokumentų valdymo sistemų, projektų valdymo, veiklos ir strategijos planavimo, procesų stebėsenos funkcionalumus.

Pirmieji IT rinkos inovatoriai

1988 m. įkurta „Baltic Amadeus“ yra pirmoji privati IT kompanija Lietuvoje, daugiau kaip prieš du dešimtmečius pradėjusi diktuoti IT rinkos madas, ir dabar, sukaupusi ilgametę patirtį, išlieka viena didžiausių IT bendrovių Baltijos šalyse. Teikdama sprendimų bankams, integracinių sprendimų, portalų bei sprendimų mobiliesiems įrenginiams paslaugas, bendrovė yra vertinama kaip inovatyvių bei unikalių IT sprendimų bankiniam, draudimo ir energetikos sektoriui kūrėja ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų bei Šiaurės Europoje.

Modeliavimo, simuliacijos bei analizės platforma

Šešiolikos metų darbo patirtį turinti kompanija „No Magic Europe“ sukurė ir nuolat vysto modeliavimo, simuliacijos ir analizės platformą, kuri yra pagrįsta atviraisiais standartais. Ši platforma leidžia aprašyti kuriamą objektą nuo verslo procesų bei tikslų iki jų įgyvendinimo bei matavimo. Naudodamosis platforma, įmonės gali gerokai lengviau suvaldyti kompleksines sistemas, išsaugoti žinias keičiantis darbuotojams, naudoti tą pačią informaciją skirtingose įmonės veiklos sferose ir sutaupyti lėšų,automatizuojant procesus. „No Magic Europe“ paslaugomis naudojasi daugiau kaip 10 000 įmonių iš 90 šalių, tarp kurių tokios pasaulinės kompanijos kaip „UBS“, „Porsche“, „BMW“, „JPMorgan Chase“, „Lockheed Martin“, „Bombardier“, „U.S. DoD“, „NASA“.

Patalpino: Infobalt