Paieška naujienose

Naujienų prenumerata

INFOBALT naujienos

2016-12-12 | INFOBALT naujienos | Informacinė visuomenė | Švietimas ir kvalifikacija

Pristatome naujus asociacijos „Infobalt“ narius - įmonė „Eljunga“

 

1.             Jūsų įmonė specializuojasi skirtingose veiklose: kuro kontrolės įrangos montavime, įmonės transporto sekime ir papildomos apsaugos automobiliams diegime. Kuri iš šių paslaugų Lietuvoje paklausiausia? Kokias dar paslaugas teikiate?

Na tai nėra skirtingos veiklos. Gal jos ir skamba skirtingai, tačiau yra glaudžiai susijusios tarpusavyje. Kuro apskaitos įrenginių montavimas, transporto sekimas, vairuotojo identifikavimas, alkotesterio instaliavimas į transporto priemones, kuro lygio matuoklių montavimas į įvairias kuro talpyklas, duomenų nuskaitymas nuo borto kompiuterio, temperatūrinių daviklių montavimas - tai paslaugos, kurias galime pasiūlyti. Siaurąja prasme UAB „Eljunga“ padeda klientui kontroliuoti savo laiką, žmogiškuosius išteklius, kurą, transporto priemonės naudojimo efektyvumą, kitus kaštus, vadinasi, kad mes padedame klientams taupyti jų pinigus. Lietuvos rinkoje mūsų stiprioji pusė UAB „Eljunga“ gaminami kuro srauto skaitikliai. Tačiau viskas priklauso nuo kliento norų. Esame lankstūs ir galime įmonėms padėti išspręsti jų individualius poreikius.

2.             Kiek jūsų įmonėje darbuotojų? Kokios srities specialistų turite daugiausiai?

Šiuo metu įmonėje dirba 22 darbuotojai. Nors įmonė ir nėra didelė, tačiau specialistų spektras yra ganėtinai platus. Įmonė visada vertina inžinierius, profesionalius pardavėjus, programuotojus, IT specialistus, gamybininkus ir kitus darbuotojus.

3.             Ar savo veikloje susiduriate su technologijų specialistų trūkumu? Kokie yra kiti pagrindiniai įmonės iššūkiai?

Manau, kad su šia problema susiduria dauguma su naujausiomis technologijomis dirbančių kompanijų. Tokia darbo jėga yra brangi ir ne visada tokia efektyvi kaip norėtųsi. Problemą sprendžiame samdydami nepriklausomus specialistus, bendradarbiaudami su kitomis kompanijomis ir mokslinėmis institucijomis.

Manau, kad daugelio įmonių varomoji jėga yra nauji iššūkiai, o ypatingai mūsų srityje. Negalime stovėti vietoje, nes technologijos žengia į priekį labai sparčiu žingsniu. Visada turime siūlyti kažką naujo, ko nesiūlo kitos įmonės. UAB „Eljunga“ labai daug lėšų skiria naujų produktų kūrimui ir esamų produktų tobulinimui. Esame vieni iš pirmųjų Baltijos šalyse, kurie pradėjo gaminti ir eksportuoti kuro apskaitos priemones, tokias, kaip kuro skaitikliai, kuro lygio matuoklės.

4.             2011 m. ir 2012 m. „Eljunga“ buvo pripažinta viena iš stipriausių įmonių Lietuvoje. Kokius pokyčius paskatino šis pripažinimas?

Galbūt teisingiau būtų sakyti, kad pokyčiai paskatino pripažinimą. Naujų unikalių produktų sukūrimas leido įmonei augti. Džiugu, kad pats įvertinimas neužmigdė ant laurų, bet atvirkščiai, paskatino naujų projektų kūrimą. 2012 metais įmonė pradėjo savo produkcijos eksportą. Per 2014 metus eksporto augimas buvo 228 %, o 2015 metais net 481 %. Šiuo metu bendradarbiaujame jau daugiau nei su 100 skirtingų šalių partneriais visame pasaulyje. Įmonė rekomenduojama kaip patikimas partneris ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

5.             Šiais metais dalyvavote vienoje žymiausių tarptautinių IT parodų CeBIT. Kokius įmonės sprendimus ten pristatėte?

CEBIT parodoje dalyvaujame ne pirmus metus. Parodoje pristatėme savo naujus ir jau žinomus gaminius ir IT sprendimus. Apskritai, savo pastangomis ir ES fondų pagalba stengiamės sudalyvauti visuose renginiuose, kurie susiję su įmonės veikla. 2014 - 2015 metais UAB „Eljunga“ sudalyvavo daugiau nei 15 įvairių renginių (parodos, konferencijos, mokymai), kurių dauguma buvo užsienio šalyse. Parodose, konferencijose, verslo misijose galima ne tik rasti naujų klientų ar aplankyti esamus, bet ir susipažinti su įdomiais žmonėmis, kurie galbūt turi kitokią, bet ne mažiau įdomią verslo viziją nei tu. Tarpusavio patirties pasidalijimas taip pat yra didelė vertybė.

6.             Kokie jūsų įmonės ateities planai?

Vykstant įmonės plėtrai, ateina momentas, kai Lietuvos rinka pasidaro siaura, todėl norisi eiti į kitas rinkas. Tikslai lieka tokie, kaip ir buvo prieš metus, tai eksporto plėtra, naujų produktų ir IT sprendimų kūrimas. Neplanuojame sustoti, norime būti Lietuvos rinkos savo srities lyderiai ir būti gerai žinomi užsienio rinkose.

7.             Kas jus paskatino prisijungti prie asociacijos INFOBALT?

Su asociacijos INFOBALT veikla esu susipažinęs jau daugiau nei metai. Geras veiklos organizavimas ir patrauklūs paslaugų paketai įmonėms buvo vienos iš prisijungimo prie asociacijos INFOBALT priežasčių. Bendradarbiaujant visada lengviau nei vienam. Su asociacijos narėmis tikiuosi galimo bendradarbiavimo, informacijos keitimosi, darbo resursų pasidalijimo ir kitų vertybių, kurias sunku arba net neįmanoma įgyvendinti vienam.

8.             Ko tikitės iš narystės asociacijoje INFOBALT?

Kaip jau minėjau, tikiuosi bendradarbiavimo su panašios veiklos įmonėmis, bendrų projektų, pasidalijimo patirtimi ir įvairiais resursais. UAB „Eljunga“ taip pat pasiruošusi padėti kitoms asociacijos „Infobalt“ narėms.

Patalpino: Viktorija