Istorijos ir veidai

Miroslav Lučinskij

„Norime didinti IT saugumo svarbos suvokimą “

Į asociaciją „INFOBALT“ bendrovė „Critical Security“ įstojo 2011 metais, tačiau bendrauti ir bendradarbiauti su asociacija pradėjo daug anksčiau. Bendrovės direktoriaus Miroslav Lučinskij teigimu, bendradarbiaudama su kitais asociacijos nariais, įmonė Lietuvoje gerina programinės įrangos kokybę jos saugumo prasme.

Miroslav LučinskijKuo užsiima Jūsų įmonė?

Bendrovė „Critical Security“ yra dukterinė „SEC Consult“ įmonė Lietuvoje. Nuo 2007 metų „Critical Security“ teikia inovatyvias ir kokybiškas informacinio saugumo užtikrinimo paslaugas organizacijoms, kurioms rūpi jų verslo bei duomenų saugumas. „SEC Consult“ įmonių grupės dalimi „Critical Security“ tapo 2011 metais.

Kokį įmonės produktą galėtumėte išskirti?

Populiariausia įmonės teikiama paslauga yra įsilaužimo testavimas. Įsilaužimo testas klientams suteikia tikrinamų IT sistemų saugumo būklės įvertinimą bei yra realaus bandymo įsilaužti į sistemą ar tinklą simuliacija, atliekama taip pat, kaip tai darytų piktų kėslų turintys įsilaužėliai. Esminis skirtumas yra tas, kad įsilaužėliams užtenka aptikti vieną saugumo spragą, o mūsų specialistų tikslas yra jų identifikuoti kiek įmanoma daugiau ir pateikti klientui rizikos vertinimą bei aptiktų problemų sprendimo būdus. Šioje srityje visada turime būti įžvalgesni ir greitesni už kitus. Veikla saugumo srityje yra paremta aukšto lygio kompetencija bei pasitikėjimu, todėl bendrovės sėkmė priklauso nuo to, kaip sekasi kurti vertę klientams, ir kiek jų pasitikėjimo užsitarnaujame.

Kokius tikslus keliate įmonei artimiausiems trejiems metams?

Ilgalaikiai įmonės tikslai yra išlaikyti aukštą personalo kvalifikaciją bei teikiamų paslaugų kokybę, didinti pardavimų apimtis Lietuvoje bei užsienio šalyse. Dar vienas tikslas yra kelti IT saugumo svarbos suvokimo šalyje lygį, kadangi neretai saugumo užtikrinimo svarba vis dar nuvertinama.

Ko tikitės iš narystės „INFOBALT“ asociacijoje?

Narystė „INFOBALT“ padeda atrasti naujų idėjų bendradarbiavimui su kitais asociacijos nariais, sukuria papildomų eksporto plėtros galimybių. Asociacija nariams taip pat padeda vystyti dialogą su valstybės institucijomis.

Šiuo metu bendradarbiavimas su asociacijos nariais vyksta keliomis kryptimis: kuriame naujus bendrus produktus, Lietuvoje geriname programinės įrangos kokybę jos saugumo prasme. 

Patalpino: INFOBALT