Istorijos ir veidai

Kazimieras Tonkūnas

„Į iššūkius reikia žiūrėti kūrybiškai“

Prieš porą metų į asociaciją „INFOBALT“ įstojusi IT rinkos bendrovė „BAIP grupė“ veiklą vysto per kelias įmones. Bendrovės direktorius Kazimieras Tonkūnas sako, kad bendradarbiavimas su kitais asociacijos nariais suteikia daugiau galimybių skatinti informacinių technologijų vystymąsi ir tobulėjimą šalyje.

Karzimieras TonkūnasKokia yra „BAIP grupės“ veikla?

Bendrovė „BAIP grupė“ įkurta 2007 metais ir yra didžiausią patirtį turinti kritinės informacinių technologijų infrastruktūros srityje besispecializuojanti įmonė Lietuvoje. „BAIP grupė“ veiklą vysto per kelias IT sektoriaus įmones: BAIP, kuri plėtoja veiklą kritinių sistemų veiksnumo užtikrinimo, jų priežiūros ir duomenų saugumo srityse tiek valstybiniame, tiek privačiame sektoriuose; „Aceną“, siūlančią Microsoft technologijomis paremtus sprendimus; registrų kūrimo bei vystymo srityje veikiančią norvegų kompaniją „Norway Registers Development“ bei bendrovę „NRD“.

Bendrovė „BAIP“ aktyviai veikia skaitmenizacijos ir mokslinių tyrimų skatinimo srityje: 2011 metais įgyvendintas superkompiuterio Vilniaus Universiteto Fizikos fakultete diegimo projektas, palaikomi ryšiai su EGI (European Grid Infrastructure) organizacija.

„Norway Registers Development“ sukaupė pasaulinės patirties kurdama, įgyvendindama ir valdydama registrų projektus daugybėje šalių, tokių kaip Kroatija, Makedonija, Norvegija, Azerbaidžanas, Gvatemala, Vietnamas, Butanas, Ruanda, Liberija, Malavis, Zanzibaras, Kenija, Mozambikas, Sudanas, Madagaskaras, Saliamonų salos, Vanuatu, Lietuva, Lenkija, Latvija ir kitose. Pagrindiniai tokių projektų iniciatoriai ir finansuotojai yra Pasaulio bankas, Jungtinių Tautų pramonės vystymo organizacija (UNIDO) ir panašios organizacijos.

Kokį bendrovės produktą ar paslaugą galėtumėte išskirti?

Vienas pagrindinių ir sėkmingiausių įmonės produktų – BAIP CIMF (Critical Infrastructure Maintenance Framework). Tai – praktikoje išbandyta kritinės IT infrastruktūros priežiūros, plėtojimo ir veiksnumo atstatymo paslaugoms teikti skirta metodika. Ji sumažina verslo veiklos pertrūkio rizikas, sistemų priežiūros ir įrangos atnaujinimo investicijas, padidina esamų sistemų našumą ir pasiekiamumą, optimizuoja licencijavimą.

„CopyPrint“ – taip pat didelio dėmesio sulaukusi įmonės paslauga. Tai spausdinimo ir kopijavimo įrangos iškeitimas į paslaugas, kai organizacijos išlaidos priklauso nuo faktiškai atspausdintų ar nukopijuotų puslapių skaičiaus. Ši paslauga leidžia standartizuoti ir atnaujinti įrangą, valdyti spausdinimo ir kopijavimo procesus bei optimizuoti sąnaudas.

Verslo, nekilnojamojo turto, įkeitimų ir kitų registrų kūrimas, vystymas bei jų palaikymas taip pat sėkmingi mūsų produktai, turintys pripažinimą Afrikos, Azijos ir Pietų Amerikos valstybėse.

Kokius tikslus keliate artimiausiems trejiems metams?

Per artimiausius metus ketiname plėsti savo veiklos geografiją. Planuojame teikti profesionalias kritinės IT infrastruktūros paslaugas Azijos bei Afrikos žemynuose. Suvokdami IT saugumo užtikrinimo poreikį tiek privačiose, tiek valstybinėse įstaigose, akcentuosime sprendimus, skirtus visos IT infrastruktūros saugumui stiprinti. Naujos partnerystės, kompetencijos ir saugumo srities specialistai atveria mūsų įmonei galimybes teikti profesionalias plataus spektro IT saugumo paslaugas.

Ko tikitės iš narystės „INFOBALT“ asociacijoje?

Tikimės pasinaudoti bendradarbiavimo su kitais asociacijos nariais galimybėmis bei skatinti informacinių technologijų vystymąsi ir tobulėjimą mūsų šalyje.

Kaip manote, ko reikia sėkmingai jūsų srities įmonei?

Sėkmingai IT srities įmonei svarbu atvirai ir drąsiai žvelgti į ateitį, stebėti ir jausti klientų poreikius bei rinkos pokyčius, nesibaiminti į problemas ir iššūkius pažiūrėti kūrybiškai bei nuolat augti kompetencijos srityje. 

Patalpino: INFOBALT