Istorijos ir veidai

Augustas Alešiūnas

„Siekiame, kad IT veiktų visame žemės ūkio sektoriuje“

Uždaroji akcinė bendrovė „Art21“ – tai žemės ūkio sektoriui informacinių technologijų sistemas kurianti įmonė. Kompanijos vadovas Augustas Alešiūnas už nuopelnus verslui 2010 m. ir 2011 m. Ūkio ministerijos buvo nominuotas kaip sėkmingiausias jaunasis inovatyvus verslininkas. Lietuvos IT sistemų žemės ūkio srityje lyderiaujančios kompanijos vadovas pasakoja apie „Art21“ veiklą ir ateities planus. 

Augustas AlešiūnasKuo užsiima „Art21“?

Įmonė rinkai yra pristačiusi elevatorių valdymo, pašarų bei miltų gamybos ir augalininkystės ūkių veiklos procesų valdymo sprendimus. Siekdama sukurti maksimaliai efektyvius sprendimus įmonė dirba su didžiąja dalimi valstybinių institucijų, Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Aleksandro Stulginskio žemės ūkio universitetu, privačiais institutais. 

Kompanija pradėjo savo programinės įrangos eksportą į Kazachstaną ir Ukrainą bei nuolatos ieško naujų ir pažangių įdėjų, susijusių su įvairių technologinių sprendimų realizavimu žemės ūkio sektoriuje.

Kaip ir kodėl kilo idėja įkurti įmonę ir užsiimti būtent tokia veikla?

Prieš keturis metus ištyrėme rinką ir pamatėme, jog žemės ūkio sektorius mažai naudojasi informacinėmis technologijomis. Nusprendėme dirbti šiame sektoriuje ir prisiimti galimą riziką ir naudą. 

Prie kokio produkto ar paslaugos šiuo metu dirbate intensyviausiai?

Šiuo metu kompanija nuolat vysto savo AgroSmart („Art21“ prekės ženklas) šeimos produktus, kuriame naują IT sprendimą inovatyviam žemės ūkio sektoriaus start-up'ui, kuris jau visai greitai turėtų išvysti dienos šviesą. Taip pat pradėjome užsiimti įvairių informacinių sistemų, susijusių su žemės ūkio sektoriumi, techninio realizavimo darbais. 

Kokie artimiausi jūsų įmonės tikslai?

Planuojame eksportuoti programinę įrangą į Rytų Europą, realizuoti visus reikalingus techninius sprendimus žemės ūkio sektoriuje. Siekiame, kad visame žemės ūkio sektoriuje  vieningai ir harmoningai veiktų informacinių technologijų sistemos.

Kokius pliusus ir minusus galėtumėte išskirti Lietuvos IT rinkoje? Ką ir kaip, jūsų nuomone, reikėtų tobulinti?

Lietuva - labai maža šalis, o IT kompanijų čia yra iš tiesų daug. Dėl šios priežasties įmonės konkuruoja dėl kiekvieno sektoriaus ar konkretaus projekto. Konkurencija kartais pralenkia net ir sveiką protą.  

Vienas Lietuvos privalumų – mūsų geografinė padėtis bei mentalitetas. Galime lengvai bendrauti su Rytų Europos šalių verslininkais bei kartu plėtoti verslą. Vokiečiams ar skandinavams tai yra kur kas sunkiau.

Kodėl nusprendėte prisijungti prie asociacijos „INFOBALT“?

Turime, ką duoti ir ką gauti mainais, todėl tikiu, kad bendradarbiavimas su asociacija ir jos nariais bus vaisingas.

Ko tikitės iš narystės asociacijoje „INFOBALT“?

Norėtume užmegzti naujų kontaktų. Tikiu, kad narystė asociacijoje „INFOBALT“ suteiks galimybių rengti bendrus projektus su kitomis IT įmonėmis ir taip plėtoti IT verslą Lietuvoje.

Patalpino: