Istorijos ir veidai

Vadimas Kuzminas

„Orientuojamės į kvalifikuoto personalo ir pardavimo nišų paieškas“

„Betula IT Consulting“ – tai Vilniuje įsikūrusi vokiško kapitalo informacinių technologijų kompanija. Įmonė lygiuojasi į vokiškuosius darbo principus ir šiuo metu daugiausiai dirba prie Vokietijos vyriausybės užsakymų. Kompanijos „Betula IT Consulting“ biuro vadovo Vadimo Kuzmino teigimu, jie siekia patenkinti visus specifinius klientų poreikius, siūlydami naujausiomis technologijomis paremtus sprendimus. V. Kuzminas atsako į klausimus apie įmonės veiklą, ateities planus ir pasakoja, kodėl prisijungė prie asociacijos „INFOBALT“.

Vadimas KuzminasPapasakokite, kuo užsiima Jūsų įmonė.

Kompanija kuria e.parduotuves, įgyvendina individualius programavimo projektus.  Mes taip pat užsiimame internetiniu marketingu – naujienlaiškiais, SMS reklama ir kita.

„Betula IT Consulting“ siūlo konsultavimo paslaugas, susijusias su informacinių technologijų projektavimo, optimizavimo bei sistemų paleidimo sprendimais.

Turime tikslą nuolatos viršyti klientų lūkesčius, būti lanksčiais, laiku teikti aukštos kokybės informacinių technologijų sprendimus. Siekiame patenkinti visus specifinius klientų poreikius IT sistemoms, siūlant naujausiomis technologijomis paremtus sprendimus. Esame užsibrėžę tikslą sukurti kuo didesnę grąžą savo klientams. Mūsų nuomone, patenkintas klientas užtikrina sėkmingą įmonės veiklą, augimą bei tobulėjimą. 

Kaip ir kodėl kilo idėja įkurti įmonę ir užsiimti būtent tokia veikla? 

Tai - Vokietijos įmonės siekio mažinti kaštus bei plėsti rinkas rezultatas. Vokiečių kompanija dalį gamybos perkėlė į Lietuvą, čia atidarė įmonę, kurioje dabar dirbame. Nors Lietuvoje IT sektoriuje vidutinis darbo užmokestis vienas didžiausių, vokiečius tenkina kainos bei kokybės santykis. Todėl „Betula IT Consulting“ įkūrimas mūsų šalyje – naudingas kompanijos strateginis žingsnis. 

Prie kokio produkto ar paslaugos šiuo metu dirbate intensyviausiai?

Daugiausiai dėmesio dabar skiriame Vokietijos vyriausybės užsakymui „eGovernment“. Kuriame informacinę sistemą, skirta edukacinių paslaugų tiekėjams bei pirkėjams. Kitas svarbus projektas yra „Lions Clubs“ - tai tarptautinė labdaros organizacija, kuriai kuriame internetinę svetainę su integruotomis komunikacijos bei duomenų apdorojimo ir saugojimo sistemomis. 

Kokie artimiausi jūsų įmonės tikslai?

Pirmiausia orientuojamės į kvalifikuoto personalo paiešką. Tuo pačiu žvalgomes į Lietuvos bei kaimyninių valstybių rinkas. 

Kokius pliusus ir minusus galėtumėte išskirti Lietuvos IT rinkoje? 

Stipriausia Lietuvos IT rinkos pusė – žinių lygis. Turime profesionalių IT specialistų, o darbo etika yra panaši į Vokietijos – tai taip pat yra didelis pliusas. Vis dėlto, plečiantis IT rinkai mums prireiks kur kas daugiau kvalifikuotų darbuotojų, todėl būtent jų rengimui Lietuvoje reikėtų skirti didžiausią dėmesį. 

Kodėl nusprendėte prisijungti prie asociacijos „INFOBALT“?

Narystė asociacijoje „INFOBALT“ – tai galimybė plėsti savo verslo kontaktus, užmegzti naujus ryšius ir plėtoti bendrus projektus. „INFOBALT“ yra stipri organizacija, kuri ne tik vienija, bet ir gina savo narius – tai taip pat buvo svarus argumentas prisijungti prie asociacijos narių.

Ko tikitės iš narystės asociacijoje „INFOBALT“?

Lūkesčiai nėra labai dideli. Tikimės sėkmingo bendradarbiavimo, glaudesnių ryšių su kitais asociacijos nariais bei galbūt didesnių eksporto galimybių.

Patalpino: