Istorijos ir veidai

Antanas Mitašiūnas

„Lietuvos IT sektoriaus lygis - labai aukštas”

Prieš dvidešimt vienerius metus įkurta UAB „Mitsoft” yra programų kūrimo proceso pradininkė Lietuvoje, o jos įkūrėjas ir vadovas dr. Antanas Mitašiūnas yra programų kūrimo proceso gebėjimo sertifikuotas vertintojas pagal ISO/IEC 15504 standartą. Antanas Mitašiūnas pasakoja apie įmonės veiklą, pagrindines vertybes ir prisijungimo prie asociacijos „INFOBALT” priežastis.

Antanas MitašiūnasKuo užsiima Jūsų įmonė?

Dabar pagrindinė mūsų veikla yra elektroninių dokumentų platformos ir elektroninio parašo infrastruktūros kūrimas. Pastaruosius metus daugiausiai užsiimame oficialių elektroninių dokumentų sudarymo ir tikrinimo programinės įrangos kūrimu. „Mitsoft” sukūrė oficialių elektroninių dokumentų kūrimo ir tikrinimo produktų liniją Signa®  (registruotas prekės ženklas Europos Sąjungoje) - konkurso „Inovatyvus produktas 2011“ nugalėtoją. 

Kokiomis pagrindinėmis vertybėmis vadovaujatės savo darbe?

Pagrindinė vertybė - profesionalumas. Priimdami darbuotojus dėmesį skiriame žmogiškosioms savybėms ir dalykiniam potencialui. Be abejo, dirbdami siekiame ugdyti savo darbuotojus.

Mes sau neleidžiame blefuoti. Profesionalai privalo elgtis pagal tam tikrą nerašytą etikos kodeksą ir galimi tik tokie sprendimai, kurie priimami ne kitų sąskaita. Remdamiesi profesionalumo principu kartelę sau iškeliame aukštai - tam tikra prasme tai tampa įtampos su aplinka šaltiniu ir gali sukelti konfliktus, tačiau tik tokiu būdu galime būti savo srities profesionalais.

Kas Jums yra įmonės vizija ir kaip sekasi ją įgyvendinti?

Įmonės vizija - tai europinio lygio kompetencijos centras. Dalykiniu aspektu įmonės viziją įgyvendiname beveik šimtu procentų. Marketinginiu aspektu dar daug reikia padaryti. Kalbant apie pačią veiklą ir jos turinį, prieš dvidešimt metų nebuvo įmanoma nuspėti ir net pagalvoti apie elektroninių dokumentų ir elektroninio parašo kūrimą. 

Kokius pliusus ir minusus galėtumėte išskirti Lietuvos IT rinkoje? Ką ir kaip, jūsų nuomone, reikėtų tobulinti?

Manau, kad Lietuvos IT rinkos kompanijų viduje trūksta bendravimo. Tarp žemesnių ir vadovaujančių grandžių nevyksta tinkamas apsikeitimas informacija, vadovai yra izoliuoti nuo naujovių ir tai neleidžia bendrovėms priimti teisingų sprendimų. Lietuvos IT įmonės daugiausiai užsiima atkartojimu, multiplikavimu, tačiau nesiekia kurti inovacijų, nes jos nėra tinkamai įvertinamos.

Vis dėlto Lietuvos IT sektoriaus bendras lygis lyginant su kitais Lietuvos sektoriais yra labai aukštas. Pati IT specialistų profesija yra orientuota į informacinių technologijų pritaikymą skirtingose srityse. IT profesionalai yra priversti ne tik bendrauti su kitų sektorių atstovais, bet ir išmanyti jų veiklą - šis aspektas išskiria IT sektorių iš kitų.

Kodėl nusprendėte prisijungti prie asociacijos „INFOBALT”?

Tai yra stambi struktūra, adresas, kuriuo gaunama informacija. Būdami asociacijos nariais gauname būtinos informacijos apie Lietuvos IT rinką ir jos pokyčius ir ypač eksporto galimybes. Taip pat norėtųsi rasti bendraminčių ir suformuoti bendras pozicijas, kuriomis būtų lengviau skleisti ir įtvirtinti tam tikras nuostatas. 

Patalpino: