Istorijos ir veidai

Romas Bassus

„Svarbiausia nuolat kelti darbuotojų kvalifikaciją"

Nauji asociacijos „INFOBALT” nariai „DS Solutions” Lietuvos verslo sektoriuje diegia inovatyvius informacinių technologijų sprendimus ir orientuojasi į nepriekaištingą IT infrastruktūros kokybę. Įmonės vadovas Romas Bassus atsako į klausimus apie „DS Solutions” veiklos principus ir vertybes.

Kuo užsiima Jūsų įmonė?

„DS Solutions” kuria IT sprendimus verslui. Mūsų veiklos esmė - įvairaus pobūdžio IT sistemų diegimas, siekiant optimizuoti verslo procesus. Visą mūsų veiklą galima skirstyti į dvi dalis. Pirmoji - nuo kompiuterio iki serverinių duomenų centrų įkūrimo, antroji - programinės įrangos kūrimas. 

Kokiomis pagrindinėmis vertybėmis vadovaujatės savo darbe?

Mums svarbiausia - kokybė ir profesionalus požiūris į darbą bei klientų poreikius. Siekdami užtikrinti ir išlaikyti šias vertybes savo darbuotojus siunčiame į įvairius kursus, mokymus, investuojame į jų sertifikatų laikymąsi.  Vienas esminių dalykų mūsų kompanijoje yra užtikrinti darbuotojų kvalifikaciją, ją nuolat kelti skatinant konkurencingumą ir užtikrinant gerą rezultatą klientui. Be to, jei darbuotojai mato, jog į juos yra investuojama, būna suinteresuoti likti tokioje darbovietėje ir padėti jai augti.

Kuo Jūs išsiskiriate iš kitų kompanijų?

Mes visada stengiamės įsigilinti į kliento įmonės problemas ir išsiaiškinti, kaip jas išspręsti. Be to, skaičiuojame, kokią investicinę grąžą gaus klientas: nutarę, koks IT sprendimas yra tinkamiausias, apskaičiuojame, per kiek laiko jis atsipirks ir uždirbs pelno.

Ar tokia įmonė, kokią turite šiandien, yra visiškai tiksliai įgyvendinta praeityje sukurta vizija?

Tikrai ne. Pirminė vizija buvo sukurti papildomą paslaugų aptarnavimo IT infrastruktūrą, pagalbos centrą. Tačiau keitėsi akcininkai, kito ir vizija: dabar orientuojamės į sprendimus, skirtus įmonėms, o ne galutiniam vartotojui, dirbame vadinamuoju „business to business” (verslas verslui) principu.

Kokius pliusus ir minusus galėtumėte išskirti Lietuvos IT rinkoje? Ką ir kaip, jūsų nuomone, reikėtų tobulinti?

Lietuvos IT sektorius pasižymi itin dideliu skaičiumi IT kompanijų. Džiugu, kad Lietuvos IT specialistų rinka yra labai profesionali lyginant su Europos, Skandinavijos ir Rytų regionais. Taip pat didelis pliusas yra tai, kad Lietuvos IT įmonės turi galimybių plėstis ir augti, įmanoma užkovoti didesnę rinkos dalį kitose valstybėse.

Ką prieš prisijungdami prie asociacijos žinojote apie „INFOBALT” ir ko tikitės iš narystės asociacijoje?

Apie asociaciją sužinojome iš organizuojamų parodų. Taip pat buvome girdėję apie tai, jog „INFOBALT” įvairiuose renginiuose IT įmonėms sukuria sąlygas prisistatyti, didina IT sektoriaus žinomumą. 

Tikimės, kad „INFOBALT” dirbs vadinamuoju „šluotos principu”: viena šakelė yra lengvai sulaužoma, o visa šluota - stipri ir neperlaužiama. „INFOBALT” - šluota, susidedanti iš daugybės šakelių. Taip pat tikimės, jog asociacija taps priemone informacijos optimizavimui, greitesnei sklaidai, o tai užtikrina diskusijas, jų išvadas ir darbus. Diskutuojant daug greičiau randami sprendimai, dėl kurių galime tobulinti ir plėtoti Lietuvos IT rinką ne tik Lietuvoje, bet ir svetur.

Patalpino: