Istorijos ir veidai

Giedrius Žibikas

„Pagrindinis konkurencijos variklis – kokybė“

Nauji „INFOBALT“ nariai – „Baltic Car Equipment“ – tai transporto valdymo sistemas kurianti kompanija. Įmonės vadovas Giedrius Žibikas pasakoja, ką veikia UAB „Baltic Car Equipment“ ir kaip pakito bendrovės vizija nuo jos įsteigimo.

 

Kuo užsiima Jūsų įmonė?Giedrius Žibikas

Pagrindinė mūsų veikla – transporto valdymo sistemų gamyba. GPS/GMS technologijų pagrindu veikiančios sistemos montuojamos automobiliuose ir padeda suvaldyti transporto parkus. Mūsų sistemos – tai priemonė gauti tikslią ataskaitą apie automobilį. Galima sužinoti sunaudoto kuro rodiklius, nuvažiuotų kilometrų skaičių, gauti darbo valandų apskaitą, lengvai ir patogiai koordinuoti transporto darbą. Savo klientams sukuriame didelę pridėtinę vertę, kadangi esame savo produkcijos gamintojai ir galime lanksčiai reaguoti į klientų poreikius.

Greta transporto valdymo sistemų, per pastaruosius metus išvystyti ir nauji produktai, orientuoti į ateitį. Populiarėjant išmaniosioms technologijoms, kuriame naujus telemetrinius produktus. Pavyzdžiui, vienas tokių projektų – išmaniosios automobilių siganlizacijos „CarInPhone“. Tai sistema, kuri ne tik apsaugo mašiną, bet ir suteikia galimybę nuotoliniu būdu išmaniajame telefone Iphone arba Android stebėti jos būklę, sužinoti, kada suveikia signalizacija, ar automobilio durys yra uždarytos, ar pakrautas akumuliatorius, stebėti važiavimo istoriją. Ši draudimo kompanijų pripažinta automobilių apsaugos sistema – tai naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

Dalį savo produkcijos eksportuojame, tačiau naujus produktus visada pirmiausia išbandome ir siekiame pritaikyti Lietuvoje. Vienas geriausių to įrodymų – neseniai įgyvendinta ir veikianti automobilių nuomos sistema „City Bee“. Anksčiau reikėdavo apsilankyti nuomos punkte, pasiimti raktelį arba FRID kortelę. Naudojantis mūsų CarSharing sistema pakanka užsisakyti automobilį internetu, kur gaunamas rezervacijos patvirtinimas, nuvykti į vietą, kurioje jis stovi, paskambinti nurodytu telefonu ir automobilis būna automatiškai atrakinamas, o sistema apskaito nuvažiuotą atstumą ir laiką, pagal kuriuos klientams paskaičiuojamos ir pateikiamos sąskaitos.

Kokiomis pagrindinėmis vertybėmis vadovaujatės savo darbe?

Pagrindinis mūsų tikslas – prisitaikyti prie vartotojų poreikių ir kurti juos atitinkančius produktus. Suprantame, kad galime vystytis ir didinti pardavimus, siūlydami klientams naujoviškus ir unikalius gaminius, todėl nuolatos tobuliname esamus produktus, mūsų klientai gauna naujausias funkcijas turinčias sistemas už prieinamą kainą. Žinoma, suprantame, kad pagrindinis konkurencijos variklis yra kokybė, todėl tobuliname vidinius procesus, užtikrinančius teikiamų paslaugų ir gaminamų produktų kokybę.

Ar tokia įmonė, kokią turite šiandien, yra visiškai tiksliai įgyvendinta praeityje sukurta vizija?

Verslas prasidėjo visai kita veikla. Iki 2008 metų buvome žinomi kaip automobilių signalizacijų ir priedų importuotojai - didmenininkai. Iš anksto padarius teisingas įžvalgas, buvo pradėta ruoštis gamybinei veiklai, kas tapo itin aktualu rinkoje kritus automobilių pardavimams. Šiuo metu turime didesnę nei 9 metų automobilinių signalizacijų gamybos srityje, kartu nuolat vystome transporto valdymo sistemą, o bėgant laikui ėmėmės ir kitokių su automobiliais susijusių projektų. Pakeitėme veiklos kryptį iš prekybinės į gamybinę – IT produktų kūrimą ir vystymą. Šiuo metu 70 proc. mūsų veiklos yra transporto valdymo sistemos, 15 proc. – minėtieji kiti IT  produktai ir tik likę 15proc. – senoji, prekybinė veikla.

Kodėl nusprendėte prisijungti prie asociacijos „INFOBALT“?

Prisijungėme, nes pamatėme, kad dalyvaujant asociacijos veikloje yra galimybė užmegzti naujus kontaktus. Sudalyvavome keliuose asociacijos organizuotuose renginiuose, per juos užmezgėme naujų ryšių ir tuomet nusprendėme, kad esame pasiruošę prisijungti. Norime rodyti savo veidą ir savo produktus, o „INFOBALT“ sukuria tam sąlygas.

 

 

 

 

 

 

Patalpino: