Istorijos ir veidai

Mindaugas Skujus

„Džiaugiuosi galėjęs susipažinti su bendraminčiais ir verslininkais“

Asociacijos „INFOBALT” skatinamąją stipendiją laimėjęs Mindaugas Skujus nagrinėja lygtis, kurių dėka galima modeliuoti įvairius tekėjimus – nuo srovių vandenynuose iki oro srautų automobilių ir lėktuvų korpusuose. Vilniaus universiteto doktorantas dalijasi savo įspūdžiais po stipendijos įteikimo ir pasakoja apie savo tiriamąjį darbą.

Trumpai papasakokite apie savo darbą.

Doktorantūros studijų metu nagrinėju Navjė – Stokso lygtis, aprašančias pulsuojantį skysčio tekėjimą plonų ilgų vamzdžių sistemoje, kuri savo struktūra yra panaši į kraujagyslių sistemą. 

Tokie matematiniai uždaviniai yra naudojami kompiuteriais modeliuojant kraujotaką. Pasitelkus šiuos modelius galima eksperimentuoti su „virtualiais pacientais”, geriau pažinti tokių ligų kaip hipertenzija ar širdies nepakankamumas vystymąsi, pagerinti jų diagnozavimo, stebėjimo bei gydymo metodus.

Kokie IRT sektoriaus aspektai atskleidžiami Jūsų darbe? 

Pats darbas yra teorinio pobūdžio. Visgi šiuolaikiniai kompiuteriai ir specializuota programinė įranga, skirta spręsti diferencialinėms lygtims, suteikia vilčių, kad jis neliks vien „matematika dėl matematikos”.

Kokie Jūsų tolimesni planai? 

Pastaruoju metu vis glaudžiau bendradarbiaujame su daug kompiuterinio kraujotakos modeliavimo patirties turinčiais kolegomis iš Prancūzijos – pamažu krypstame į praktinius gautų rezultatų taikymus. Kita vertus, teorinių tyrimų neapleisime vykdydami Lietuvos ir Šveicarijos vyriausybių finansuojamą mokslinį projektą su matematikų komanda iš Ciuricho universiteto. Šiame projekte planuojame tirti ir taip vadinamus beveik periodinius sprendinius – funkcijas, kurių grafikai yra panašūs į širdies elektrokardiogramas.

Ar tikėjotės laimėti? Kaip vertinate vardines „INFOBALT“ skiriamas stipendijas?

Jau pirmame stipendijos konkurso etape buvo akivaizdu, kad teks konkuruoti su darbais iš IT srities, kurie „INFOBALT” konkurso dvasią atitinka labiau nei manasis. Visgi buvo smagu ir finaliniame etape, ir prieš jį bei po jo vykusiuose renginiuose. Labiausiai džiaugiuosi dėl galimybės susipažinti su įspūdingais kitų mokslo sričių pasiekimais ir susipažinti su verslininkais ir jų vykdoma veikla iš arčiau.  

Patalpino: