Istorijos ir veidai

Marius Kazlauskas

„Komanda ir komandinė dvasia – viskas, ko reikia rezultatui pasiekti“

Beveik 5 tūkst. litų vertės „INFOBALT” skatinamąją stipendiją laimėjęs Marius Kazlauskas džiaugiasi gauta stipendija ir įvertinimu. Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas pasakoja apie tai, ką kūrė ir kaip tai pritaikoma praktikoje, bei dalijasi stipendijos sukeltomis teigiamomis emocijomis ir tolimesniais savo planais.

Trumpai papasakokite apie savo tiriamąjį darbą.

Tiriamasis darbas orientuotas į algoritmo ir programinės įrangos kūrimą, kurios tikslas analizuoti medicininius vaizdus, tokius kaip skaitmeninius biopsijos metu gauto inkstų audinio vaizdus. Praktikoje tai bus pagalbinė priemonė gydytojui patologui, kurios dėka bus galima tiksliau įvertinti įvairius kiekybinius pokyčius imunoglobulino A nefropatijos histologiniuose vaizduose ir pagal tai spręsti apie ligos eigą, prognozę ir imunosupresinių vaistų poreikį.

Kokie IRT sektoriaus aspektai atskleidžiami Jūsų darbe?

Kuriant algoritmą mikroskopinių vaizdų analizei, didžiausias iššūkis ir atvira erdvė eksperimentams – universalaus algoritmo nebuvimas. Kiekvienas uždavinys reikalauja naujo algoritmo. Didžiausia kliūtis – tai milijonai variantų, kuriuos reikia perrinkti ir įvertinti, bei didžiulės laiko sąnaudos, galinčios trukti metų metus. Darbe nuosekliai aprašiau, kaip sukonstruoti algoritmą, skirtą pasiekti aukščiau paminėtą tikslą bei realizavau jį C++ programavimo kalba.

Kokie Jūsų tolimesni planai IRT srityje?

Šiais metais ketinu sukurti grafinę vartotojo sąsają, o ateityje planuoju algoritmų kūrimą kitiems mikroskopinių vaizdų atpažinimo medicinoje uždaviniams spręsti.

Ar tikėjotės laimėti?

Apie tai, ar laimėsiu, ar ne – negalvojau. Pagrindinis mano tikslas buvo per 5 minutes suspėti papasakoti tai, ką nuveikiau per 2 metus, tai padaryti kuo aiškiau ir paprasčiau. Konkurso išvakarėse netgi įsibroviau pas kaimynus į svečius ir pristačiau jiems savo pranešimą. Ruošiausi daug ir stropiai. Džiaugiuosi šia „INFOBALT“ iniciatyva, studentams to reikia. Ačiū, kad esate kartu su mumis!

Kokias galimybes Jums atvers laimėta stipendija? Gal jau žinote, kam tiksliai ją panaudosite?

Laimėta stipendija – tai patvirtinimas, kad tai, ką aš darau, yra teisinga. Tai labai didelė paskata judėti toliau. 4500 litų stipendija – man yra didelė suma. Dalį jos pasidalinsiu su savo komandos nare Ernesta Brazdžiūtė – nefrologijos specialybės gydytoja rezidente, o likusią dalį planuoju išleisti investuodamas į save – į papildomus programavimo kursus, kurie kainuoja nemažai.

Ko palinkėtumėte kitiems, kad ir jie butų pastebėti bei įvertinti?

Linkiu nebijoti dalintis informacija ir jungtis į komandą, nes su ja visuomet pasieksite daugiau, nei veikdami vieni. Komanda ir komandinė dvasia – tai yra viskas, ko reikia rezultatui pasiekti. To ir linkiu kitiems. 

Patalpino: