Istorijos ir veidai

Martynas Ubartas

„Stipendija palengvins produkto įdiegimą pramonėje“

„INFOBALT” skatinamąja stipendija už darbą „Vibracinio pjovimo įrangos ir metodų sukūrimas ir taikymas“ apdovanotas Martynas Ubartas tikisi, kad laimėjimas padės sėkmingai užbaigti produkto kūrimą ir lengviau įgyvendinti jo įdiegimą rinkoje. Jaunasis mokslininkas pasakoja apie darbą ir dalijasi ateities planais bei laimėjimo džiaugsmu. 

Martynas UbartasPapasakokite apie savo tiriamąjį darbą. Kaip jis gali būti pritaikomas praktikoje?

Savo darbe siekiau sukurti specialią vibracinio pjovimo įrangą, kuri būtų lengvai pritaikoma bet kurioje įmonėje ir pagreitintų gamybos laiką net kelis kartus, o darbų kokybė pagerėtų net 40 proc. Tai nauja technologija, padedanti pramonės įmonėms tapti itin konkurencingomis rinkoje – to šiandien labai trūkta. Sukurta įranga padidina gamybos greitį iki 3,5 karto, sumažina veikiančias jėgas, atsisakoma kenksmingų tepimo ir aušinimo skysčių, pagerinama kokybė. Šie aspektai leidžia dirbti greičiau, kokybiškiau ir su mažesniais kaštais.

Kokie IRT sektoriaus aspektai atskleidžiami Jūsų darbe? 

Naudojant sudėtingą įrangą reikalingas itin greitas informacijos perdavimas ir apdorojimas. Informacija turi laiku pasiekti operatorius, o tinkamai apdorota – ir veikiantiems darbo centrams. Visa informacija apie darbo režimus, gaminių būklę, kokybę bei specialios įrangos įtaką gaminiui nuolat kinta, tad greitas jos apdorojimas ir perdavimas dirbantiems asmenims yra vienas iš svarbiausių sukurto produkto aspektų.

Kokie Jūsų tolimesni planai?

Šiuo metu pagrindinis tikslas – pabaigti testuoti sukurtą įrangą ir pasiruošti jos įdiegimui pramonėje. Kadangi tiriamoji sritis ir jos taikymo galimybės yra labai plačios, ir toliau planuoju tęsti darbus ir tyrimus.

Ar tikėjotės laimėti?

Dalyvaudamas konkurse apie laimėjimus negalvojau. Norėjau pristatyti mokslinio darbo rezultatus ir įdirbį. Smagu, kad klausiusiems pranešimą pavyko padaryti įspūdį, parodyti, kad sukurtas produktas yra realiai taikomas pramonėje, o ilgas darbas nebuvo perniek. Šiandien jauniesiems mokslininkams ir tyrėjams Lietuvoje nėra lengva, kiekvienas tyrimas, naudojama laboratorinė įranga yra labai brangūs, ne visada turime galimybių laisvai veikti, o skiriamos vardinės stipendijos leidžia laisviau planuoti laiką, įsigyti tinkamų priemonių eksperimentams ar įdiegti sukurtą produktą rinkoje.

Kokias galimybes Jums atvers laimėta stipendija?

Stipendija gerokai palengvins sukurto produkto baigiamuosius darbus, įdiegimą pramonėje. Ją panaudosiu trūkstamos įrangos įsigijimui.

Ko palinkėtumėte ir kitiems, siekiantiems įvertinimo?

Linkiu tikėti savo idėja ir neprarasti entuziazmo ją įgyvendinant, o darbo rezultatus drąsiai pristatyti kolegoms. Gauta vertinga informacija ir vertinimai leidžia dar geriau susikoncentruoti darbui ir galų gale pasiekti savo tikslą. 

Patalpino: