Istorijos ir veidai

Rytis Naginevičius

„Programinės įrangos kūrime visuomet naudojame pažangiausias technologijas ir metodikas“

„SoftDent“ - nuo 1998 metų veikianti įmonė, kurianti programas farmacijos ir medicinos įmonėms bei atliekanti farmacijos rinkų analizę. Sėkmingiausi įmonės produktai: CRM programa farmacijos atstovybėms „PharmaCODE“ - ir programa gydymo įstaigoms „Foxus“.

Kuo užsiima "SoftDent" ir kuo ji, Jūsų pačių vertinimu, išsiskiria iš kitų panašių kompanijų?

R. NaginevičiusKuriame programas farmacijos ir medicinos įmonėms, atliekame farmacijos rinkų analizę. Dirbame nuo 1998 metų, šiuo metu įmonėje dirba daugiau kaip 30 žmonių. Lietuvoje tokių įmonių nėra daug, nes rinka nėra didelė. Mums pasisekė, kad turime daug užsienio klientų. Programinės įrangos kūrime visuomet naudojame pažangiausias technologijas ir metodikas. Tai mums leidžia tapti nepralenkiamais.

Sėkmingiausias projektas, kuriuo labiausiai didžiuojatės?

„PharmaCODE“ - CRM programa farmacijos atstovybėms, taip pat „Foxus“ – programa gydymo įstaigoms (tai daugiau artimos ateities pasididžiavimas).

Kokios didžiausios problemos iškyla e-sveikatos sistemose pasaulyje, ir ar egzistuoja kokių specifinių problemų, būdingų tik Lietuvai?

Didžiausia problema yra programų diegimas gydymo įstaigoms ir greitis, kaip klientai įsisavina naujoves, nes programos yra labai sudėtingos ir daugiafunkcinės, kaip ir gydytojų darbas. Lietuvoje egzistuoja kiek per žemas gydytojų raštingumas, taip pat noro turėti gerą programą, būtiną kokybiškam gydytojo ir jo įstaigos darbui, stoka. Taip pat didelį vaidmenį čia turi ir įstaigos noras programą įsigyti kuo pigiau, o labai pigiai ar veltui pasiūlyti kokybišką produktą dažniausiai būna neįmanoma.

Kiek farmacijos rinkos žaidėjų Lietuvoje pasitiki ir integruoja informacines technologijas į savo verslą? Kodėl verta tai daryti?

Farmacijos įmonės yra tie rinkos žaidėjai, kurie turi kur kas daugiau pinigų, nei gydančios organizacijos. Jos neabejodamos skiria daug dėmesio informacinėms technologijoms, nes kitaip jas greitai aplenktų gausūs konkurentai.

Tuo tarpu gydytojai IT domisi tik prispausti reikalo, ir tai pasikeis tik tada, kai gydytojai už geresnį gydymą pradės gauti didesnius pinigus. Gydytojai patys puikiai supranta programų teikiamą naudą, bet silpnai veikia mechanizmas, motyvuojantis juos pilnai išnaudoti elektroninio sveikatos įrašo (angl. EHR) programų funkcijas.

Kuo programinės įrangos kūrimas, pritaikytos medicinai ir farmacijai, skiriasi nuo kitų profilių programinės įrangos kūrimo?

Užsakovai dažnai yra labai reiklūs programoms ir duomenų kokybei, todėl svarbu, kad programos būtų gerai ištestuotos. Duomenys, reikalingi medicinos ir farmacijos įmonėms, patenka iš labai įvairių ir nevienalyčių šaltinių, todėl didelis iššūkis yra tokių duomenų rinkimas, talpinimas, apdorojimas ir pateikimas klientams.

Kodėl įstojote į asociaciją "INFOBALT"?

Įstoję į asociaciją tikimės bendradarbiavimo su kitomis sveikatos priežiūros įstaigoms programinę įrangą kuriančiomis kompanijomis, taip pat lengviau apginti savo interesus. Manome, kad asociacija mus įgalins lengviau ir efektyviau keistis tiek valstybei, tiek mums patiems naudinga informacija su valstybinėmis institucijomis.

Patalpino: Adomas Rutkauskas