Istorijos ir veidai

Paulius Nagys

„Daug Lietuvos verslų neišnaudoja esminio interneto privalumo - kad jis neturi sienų“

„Adeo Web“ - lietuvių kompanija, siūlanti e-komercijos sprendimų paslaugas, kurios naudojasi ne tik lietuviai, bet ir klientai iš Vokietijos, Pietų Afrikos, Artimųjų Rytų. Lietuviai yra dirbę su "Lenovo" ir "Dell". Pradėję nuo programavimo, šiuo metu „Adeo Web“ siūlo el. prekybos strategijos, e-marketingo, dizaino, programavimo bei sistemos palaikymo darbus. 

Kas yra „Adeo Web“?

Prieš penkerius metus susipažinę su el. prekybos platforma „Magento“, pradėjome teikti el. prekybos sistemų programavimo darbus Lietuvos rinkai. "Adeo Web" yra elektroninės prekybos sprendimų įgyvendinimo įmonė. Pradėję nuo programavimo, šiuo metu galime pasiūlyti platų paslaugų spektrą: el. prekybos strategijos, e-marketingo, dizaino, programavimo bei sistemos palaikymo darbai. "Adeo Web" specialistų kurtus sprendimus įgyvendiname Vokietijos, Pietų Afrikos, Artimųjų Rytų rinkose. Pirmieji ir vieninteliai Baltijos šalyse turime Oficialų „Magento“ el. prekybos platformos industrijos partnerių vardą bei sertifikuotus specialistus.

Koks yra didžiausias Jūsų kompanijos pasiekimas?

Paulius NagysDidžiausias technologinis pasiekimas - kad esame atlikę ypač sudėtingas el. prekybos sistemas tokiems PAR elektronikos gigantams kaip „Lenovo“, „Dell Student Technology Program“ ir kt. Taip pat didžiulis įmonės pasiekimas, kad visi, dirbanys "Adeo Web", jaučiasi kaip namuose. Ilgalaikio įdarbinimo rotacijos rodikliai artimi nuliui. Plečiamės, stiprėjame, ieškome vis didesnių iššūkių - įrodyti, kad Lietuva turi aukščiausio lygio informacinių technologijų specialistus pasaulyje.

Kas yra „Magento“, ir kodėl pasirinkote būtent šią platformą?

Nusprendus teikti el. prekybos programavimo paslaugas, „Magento“ pasirodė inovatyviausia platforma, kuri turėjo labai naudingų funkcijų el. prekybai. Šiuo metu „Alexa.com“ esančiame puslapyje iš vieno milijono pirmųjų el. parduotuvių, net 20% yra sukurtos su „Magento“ platforma. Didžiausi pasauliniai prekės ženklai renkasi šią platformą dėl savo funkcionalumo, milžiniškų galimybių, įspūdingo dydžio bendruomenės visuose žemynuose. Pagal "Google Trends" įrankį, žodis „Magento“ buvo suvedamas dažniau nei žodis „eCommerce“.

Kokios elektroninės komercijos ir jos strategijos klaidos pasitaiko dažniausiai?

Agentūra vs Platforma. Mano manymu, viena pagrindinių klaidų yra, kad įmonės pirma renkasi agentūrą, kuri atliks el. prekybos sprendimą, o turėtų rinktis visų pirma platformą, su kuria dirbs eilę metų. Išsirinkus platformą, galite rinktis įmonę, kuri atliks jums sprendimą. Yra daug el. prekybos platformų - vienos sukurtos didesniems sprendimas, kitos mažesniems. Vienos labiau tinka tarptautinei prekybai, kitos vietinei rinkai.
Juk po agentūros atlikto darbo jums teks eilę metų dirbti su kažkokia platforma, kurios net neturėjote galimybės pasirinkti.

Strategijos nebuvimas. Kita įsisenėjusi klaida - planavimas. Labai daug kas iš pirmo žvilgsnio suvokia el. prekybą kaip paprastą procesą: instaliuosime programą, sudėsime produktus, įdiegsime mokėjimus ir visi pradės pirkti internetu. Mažai skyrus dėmesiui pačios strategijos kūrimui ir planavimui, vėliau tenka susidurti su skaudžia patirtimi, todėl galime išgirsti pesimistines nuotaikas, kad el. prekyba Lietuvoje gijo ir neprigijo, nors yra visiškai atvirkščiai - gyja ir prigyja!

Lokalus požiūris. Daug Lietuvos verslų neišnaudoja esminių interneto privalumų - tai, kad jis neturi ribų, sienų, lankytojų kiekio limito ir t.t. Mažai kas rizikuoja eiti į kitas rinkas ir bandyti plėsti savo auditoriją. Ateityje daug verslų gali nusivilti, nes į žaidimo aikštelę ateis globalūs žaidėjai ir šių dienų e. lyderiai turės „susirinkti žaislus“ arba pradėti mąstyti globaliai.

Kodėl įstojote į „INFOBALT“?

Norime labiau susipažinti su Lietuvos IT bendruomene, bandyti įgyvendinti projektus kartu su kitomis Lietuvos IT įmonėmis. Tikime sinergija. Taip pat „Infobalt“ dėka galime prisistatyti užsienio partneriams - ne kaip viena IT įmonė, o visos IT Lietuvos bendruomenės vardu.

Patalpino: Adomas Rutkauskas