Istorijos ir veidai

Narimantas Bloznelis

„Kuriame tokias bankines sistemas, kurios geriau nei kitos atskleidžia laiko vertę“

„Baltic Amber Solutions“ - jauna IT kompanija, siūlanti bankininkystės sprendimus. Kompanijos tikslas - sukurti šiuolaikišką, patogią ir atvirą finansinių paslaugų teikimo platformą, parengtą ateities bankininkystei.

Kas yra ir kuo užsiima „Baltic Amber Solutions“?

Esame bankinių sistemų kūrimo profesionalai.

Teikiame profesionalias konsultacijas bankams ir finansų institucijoms, siekiančioms efektyviai ir racionaliai valdyti verslo procesus ir IT operacijas. Kuriame šiuolaikiškus, efektyvius ir patikimus bankinius IT sprendimus, remdamiesi inovacijomis ir pažangiausiomis technologijomis.

Mūsų kompanija susikūrė 2012 metais, šiandien esame subūrę 17 profesionalų komandą, turinčių daugiau kaip 18 metų patirtį informacinių technologijų, mažmeninės, verslo ir investicinės bankininkystės srityse. Iki šiol jau esame įgyvendinę virš šimto projektų šešiuose bankuose 5 pasaulio šalyse.

Vadovaujantis šiuolaikinėmis verslo procesų valdymo metodikomis, galime įvertinti esamų organizacijos verslo procesų efektyvumą ir pasiūlyti jų optimizavimo būdus. Esame išnagrinėję ir parengę bankinių verslo procesų žemėlapius, apimančius visus tipinius bankinius procesus ir paslaugas, kurie leidžia ypač operatyviai įvertinti organizacijos procesų kompleksiškumą ir optimizavimo galimybes.

Turime fundamentalias žinias ir daugiametę patirtį vystant verslo procesus ir informacines sistemas finansų institucijose. Puikiai išmanome populiarias regione bankines sistemas, esame įgyvendinę daugelį šių sistemų diegimo, vystymo ir integravimo projektų. Todėl galime duoti vertingų rekomendacijų ir pasiūlymų, kaip optimaliai valdyti ir vystyti šias sistemas.

Kokie yra „Baltic Amber Solutions“ planai ir tikslai?

Turime ambicingą tikslą - sukurti šiuolaikišką, patogią ir atvirą finansinių paslaugų teikimo platformą, parengtą ateities bankininkystei. Pasiekti šį tikslą nėra paprasta, dėl reikalingų inovatyvių sprendimų ir investicijų.

Turėdami daugiametę patirtį,suprantame ne tik kaip pasiekti savo tikslą, bet ir kiek daug reikia nuveikti. Todėl manome, kad svarbu turėti patikimus partnerius, kurie prisidėtų prie užsibrėžto tikslo siekimo. Mūsų partneriai bei konsultantai yra geriausios regiono IT, finansų sektoriaus kompanijos bei universitetai. Esame „BankingCluster LT“ klasterio, orientuoto į inovacijų kūrimą finansų sektoriuje, nariai.

Su kokiais iššūkiais susiduria bankai?

Per pastaruosius 5 metus bankininkystės sektorius patyrė eilę didelių sukrėtimų ir esminių pokyčių: pasaulinė finansų krizė, alternatyvių mokėjimo ir finansavimo priemonių atsiradimas ir technologijų kaita (mobilūs mokėjimai, elektroniniai pinigai, bendruomeninės bankininkystės plėtra, visuomeninis finansavimas ir kt.). Visa tai pakeitė banko klientų elgseną ir požiūrį į bankus. Klientai nori paprastų, greitų ir pigių paslaugų. Deja, bet nedaugelis bankų gali šiuo metu tai užtikrinti. Bankai prarado klientų pasitikėjimą, klientai tapo nelojalūs, o alternatyvios ir dažniausiai pigesnės bei paprasčiau prieinamos mokėjimo priemonės paskatino dalyvių persiskirstymą rinkoje kasdienių finansinių paslaugų teikime. Bankai priversti keisti veiklos modelį ir atsigręžti į savo klientus. Bet tuo pačiu bankai yra spaudžiami mažinti veiklos išlaidas ir paslaugų kainas klientams. Bankai susiduria su iššūkiu, kaip su mažesniu biudžetu padidinti savo konkurencinį pranašumą prieš kitus rinkos žaidėjus. Veiklos modelio pokyčiai optimizuojant verslo procesus ir įdiegiant naujas technologijas padeda pasiekti šių rezultatų.

Kuo išskirtinis Jūsų kuriamas sprendimas?

Mūsų sprendimas apibūdinamas penkiomis pagrindinėmis vertybėmis: gera kliento patirtis, pažangios technologijos, patikimumas, kaina ir pasirengimas ateičiai.

Remiantis neseniai atliktais tyrimais, 70%klientų nepažįsta nei vieno savo banko darbuotojo. Ir atvirkščiai - banko darbuotojai nepakankamai pažįsta savo klientus, kad galėtų jiems suteikti vertingų patarimų - nebent tai yra VIP klientas ir naudojasi asmeninės bankininkystės paslaugomis.

Mūsų sprendimas gali pakeisti šį status quo. Mūsų sistema geba žaibiškai apdoroti visą turimą informaciją apie klientą ir elegantiškai pateikti apibendrintus duomenis banko darbuotojui viename lange. Taip pat padeda  akimirksniu pažinti klientą, bendraujant su juo parinkti personalizuotus produktus bei pasiūlymus pagal kliento poreikius. Visa tai mes vadiname kliento konteksto suvokimu.

Sistema sukurta taip, kad būtų orientuota į paslaugų suteikimą klientui. Todėl banko darbuotojas gali sutelkti visą dėmesį į bendravimą su klientu ir santykių užmezgimą, o ne duomenų į sistemą suvedimą. Mes žinome laiko vertę, todėl kuriame tokį sprendimą, kuris padėtų sutaupyti begalę laiko banko darbuotojui ir klientui. Taip gerinama klientų aptarnavimo kokybė ir klientų pasitenkinimas, tuo pačiu mažinant veiklos sąnaudas.

Intuityvi, patogi ir moderni vartotojo sąsaja yra pritaikyta planšetėms ir mobiliems įrenginiams, todėl bankas gali personalizuoti banko skyriaus aplinką, suteikdamas jai modernaus ir draugiško banko įvaizdį.

Mes suprantame, kad bankinės sistemos turi ne tik atitikti dabartinius iššūkius, bet taip pat turi būti lanksčios ir prisitaikančios prie pokyčių. Todėl mūsų sprendimas sukurtas neprisirišant prie konkrečios technologijos, yra modulinis, atviras ir lengvai prižiūrimas. Į paslaugas orientuota sprendimo architektūra padidina sprendimo naudojamumą ir lankstumą.

Būti pasirengus ateičiai reikia jau šiandien. Visa tai mes siūlome su savo bankine sistema.

Kokiais klientais galite pasigirti?

Nors mūsų įmonė gyvuoja kiek daugiau nei metus, bet jau turime 6 klientus – tai bankai Rusijoje, Baltarusijoje ir Lietuvoje. Turime užmezgę daug kontaktų įvairiose pasaulio šalyse ir kalbamės su naujais potencialiais klientais, todėl greitu metu tikimės naujų ir įdomių projektų bei savo sprendimo diegimų.

Kodėl įstojote į „INFOBALT“?

„INFOBALT“ - tai asociacija, vienijanti IT bendroves, ir mums įdomu dalyvauti, žiūrėti, kas vyksta IT sektoriuje Lietuvoje, susipažinti su naujienomis. Lietuvos finansų rinka nėra labai didelė, o mūsų sprendimas ir paslaugos orientuoti ne tik į Lietuvos rinką, todėl mus domina eksporto veikla – manome, kad su „INFOBALT“ pagalba užsienyje atsirasime greičiau.

Kita priežastis – yra daug įvairių įmonių ir sprendimų, o mes esame atvira kompanija, todėl noriai dirbame drauge su partneriais, ir šiuo atveju „INFOBALT“ yra galimybė iš arčiau susipažinti kitais rinkos dalyviais, kartu sudalyvauti parodose, sutarti bendradarbiavimo gaires. Tai būdas užmegzti artimesnius santykius, pasižiūrėti vieni į kitus, kitaip tariant “pasitikrinti” savo supratimą apie sektoriaus vystimosi kryptis, kur mes esame ir kur link einame.

Mes vienijame įvairių sričių profesionalų pastangas skirtingose šalyse vienam tikslui – kurti tokias bankines sistemas, kurios geriau nei kitos atskleidžia laiko vertę.

Patalpino: Adomas Rutkauskas