Istorijos ir veidai

Alvydas Arnoldas Šidlauskas

„Per 15 metų pavyko sukurti įmonės kultūrą, kuri įmonę padarė daugiau nei pajamų šaltiniu.“

UAB „NRD“ – šiemet jau 15 metų veiklą paminėjusi informacinių technologijų įmonė, sukūrusi informacines sistemas ne tik Lietuvai, bet ir Ruandai, Liberijai, Butanui, Gvatemalai, Rytų Karibuose ir kitoms šalims.

Papasakokite, kas yra "NRD"?

UAB „NRD“ - tai informacinių technologijų įmonė, įkurta 1998 metais su specialiu pirminiu tikslu aptarnauti Lietuvoje ką tik sukurtą Hipotekos registrą. Visi 7 šiuo metu veikiantys Centrinės hipotekos įstaigos (CHĮ)  registrai yra sukurti mūsų įmonės, o pati CHĮ, kurios sistemas aptarnaujame iki šiol, yra mūsų vizitinė kortelė. Taigi, specializuojamės teisinių registrų informacinių sistemų kūrime ir diegime. Kitas, ne ką menkesnis, NRD teikiamų paslaugų išskirtinumas glūdi įgyvendinamuose tarptautiniuose IT projektuose, kurių tikslas yra globalus – gerinti ekonominę situaciją trečiosiose pasaulio šalyse ir padėti įgyvendinti šalyse vykdomas viešojo sektoriaus reformas, diegiant informacinėmis technologijomis grindžiamas valstybinių institucijų sistemas. Unikalumas taip pat slypi šalių, tokių kaip Ruanda, Liberija, Butanas, Gvatemala, Rytų Karibų salynas ir kt., geografijoje, kuri mūsų įgyvendinamus IT projektus daro nepaprastai įdomius tiek darbine, tiek kultūrine prasme.

Alvydas Arnoldas ŠidlauskasKokį Jūsų įmonės projektą vadintumėte sėkmingiausiu?

Manau, sėkmingiausias iš paskutiniųjų projektų būtų elektroninės mokesčių deklaravimo sistemos diegimas Rytų Karibuose. Projektas buvo sudėtingas, nes diegtas keturiose šalyse (Dominikoje, Santa Lusijoje, Grenadoje ir San Vincente bei Grenadinuose) ir tik 10 mėnesių trukmės, tačiau atliktas laiku, kokybiškai ir su didžiausiais užsakovo komplimentais.

Taip pat labai svarbi įmonės augimui Afrikos žemyno rinkoje yra Ruandos šalis ir joje įgyvendintų projektų patirtis. Šioje šalyje nuo 2009 m. dalyvaujame verslo registravimo reformos įgyvendinimo veiklose, įvykdėme Ruandos vyriausybės užsakymą suprojektuoti ir sukurti modernų verslo registrą. Šis projektas buvo itin sėkmingas valstybiniu lygiu. Pasaulio banko vykdomi šalių verslo aplinkos vertinimai rodo, kad dėl įgyvendinamų reformų Ruandos valstybė sparčiai kyla reitingų lentelėse. Šįmet Lietuvos hipotekos registro sukūrimo ir daugiamečio aptarnavimo patirtį pritaikėme Ruandos situacijai – sukūrėme ir įdiegėme elektroninės hipotekos registracijos sistemą.

Lietuvos rinkoje esate jau 15 metų. Kokie jos pokyčiai labiausiai krenta į akis?

Galbūt to pokyčiu nevadinčiau, o labiau procesu, bet esminiu dalyku laikyčiau tai, kad per 15 metų mums pavyko sukurti tikrai savitą, sakyčiau, net unikalią, įmonės kultūrą, kuri jai pritariantiems žmonėms mūsų įmonę padarė daugiau nei pajamų šaltiniu.

Pasidalinkite patirtimi - kokias krizes tenka išgyventi IT kompanijoms ir kaip jas geriausia įveikti?

Lietuviai visada išradingi ir jokios krizės IT kompanijų nepalaužia, nes uždarius vienas „duris“ atidaromos kitos.

Ko palinkėtumėte ir ką patartumėte naujai susikuriančioms lietuviškoms IT įmonėms?

Vienas patarimas, kuris kartu yra labai sunkus uždavinys, – tai turėti viziją, kaip išlaikyti IT specialistus esamoje situacijoje, kai tokių specialistų Lietuvoje itin trūksta.

Patalpino: Adomas Rutkauskas