Istorijos ir veidai

Kostas Noreika

„Mėgstu pasiklausti patarimo prieš priimdamas sprendimą“

EVP International“ kuria inovatyvius projektus. Jai priklauso tokie darbai, kaip „Paysera.lt“ („Mokėjimai.lt“), elektroninių dokumentų pasirašymo sistema „Eparašas.lt“ ar SMS siuntimo internetu sistema „Gsms.lt“.

Šis straipsnis buvo publikuotas žurnale "Veidas", 2014 Nr. 27. Straipsnio autorė - Vaiva Sapetkaitė.

Inovatyviai įmonei reikalingas naujovėms pritariantis vadovas. Štai draudimo brokerių bendrovės, bendradarbiavusios su „EVP International“, „Investicijų Brokeris“ vadovė Dagnė Rūkienė jai vadovaujantį Kostą Noreiką apibūdina kaip patikimą žmogų, su kuriuo ir į žvalgybą eiti nebūtų baisu.

„Kadangi gana daug bendrauju su labai skirtingais ir didelių, ir mažų įmonių vadovais, galiu išskirti Kostą iš jų kaip labai atvirą naujai patirčiai. Jis smalsus, turi platų interesų ratą, naujoviškai žiūri į pasaulį ir nebijo jo keisti. Žavi teigiamas jo mąstymas ir teigiama vidinė energija“, – gerų žodžių negaili D.Rūkienė.

Kostas Noreika„Kostas Noreika – žmogus, gebantis realizuoti net pačias neįtikėtiniausias idėjas. Jo pastangomis kolegos pradeda tikėti, kad idėja, atrodanti absurdiška ir neįmanoma, yra pati geriausia ir verta ją įgyvendinti“, – charakterizuoja asociacijos „Infobalt“ vykdomasis direktorius Edmundas Žvirblis.

Be abejo, pagyros nepelnomos be atkaklaus darbo. Net dabar K.Noreika save vadina daugiausiai besimokančiu darbuotoju įmonėje. Pasak jo, darbo dienos metu sunku išmokti naujų dalykų ar įsigilinti į sudėtingesnęproblemą, tad tam skiriami savaitgaliai. „Tada dirbu man mielą darbą, taip pat save edukuoju, daug skaitau“, – paaiškina jis.

K.Noreika lanko ir ISM vadybos ir ekonomikos universiteto kursus, skirtus vadovams, yra dažnas svečias verslo klubuose, kur taip pat vyksta daug mokymų. Jis stengiasi ir „žinoti maksimaliai daug“ apie įmonėje vykstančius procesus, dėl to nevengia klausti darbuotojų konsultacijų ir patarimų.

Vadovu būta ne vieną kartą

Versle K.Noreika sukasi jau seniai. Baigęs inžinerinės informatikos bakalauro studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete jis savo karjerą pradėjo nuo darbo interneto paslaugas teikiančioje įmonėje „Skaitmeninės komunikacijos“. Čia ilgai nedirbo – greitai atsidūrė interneto puslapių kūrimu užsiimančios įmonės „Gaumina“ vadovo kėdėje. Vėliau keliai trumpam atvedė į naujienų portalą „Delfi“, bet netrukus jis ėmėsi naujo iššūkio – naujos įmonės „Idamas“ kūrimo (vėliau ji parduota). Šiandien tai viena didžiausių „Vieno langelio“ ir „E.Demokratijos“ projektų diegėjų šalyje.

Galiausiai būdamas vos 25-erių metų K.Noreika tapo naujos įmonės „EVP In ternational“ bendrasavininkiu ir vadovu. Dabar šiai bendrovei jis skiria daugiausiai laiko, tačiau greta yra įkūręs asmeninę įmonę „NTechnologies“, besikoncentruojančią į aplinką tausojančias technologijas.

K.Noreika dažnai tituluojamas Lietuvos informacinių technologijų sektoriaus pionieriumi, ir, pasak E.Žvirblio, jį iš tikrųjų galima taip vadinti. Nuo jo ir jo komandos prasidėjo elektroninių pinigų revoliucija Lietuvoje.

„Mokėjimai.lt“/„Paysera.lt“ yra pirmoji ir analogų Lietuvoje neturinti licencijuota elektroninių pinigų sistema. Ji suteikė progą elektroniniams pinigams tapti kasdienybe ir tiek fiziniams vartotojams, tiek verslui leido sumažinti pervedimų internetu išlaidas.

„Paslauga realiai gali veikti bet kur: banko sąskaitų turime penkiolikoje šalių, apie keturiasdešimtyje bankų, iš jų ir darome pervedimus į skirtingas šalis. Taip pat yra trys šalys, kuriose kaip tik vyksta distributorių pajungimas, – tai Rusija, Ukraina ir Baltarusija“, – pasakoja K.Noreika.

Neketina sustoti

Atrodo šiek tiek komiškai, kad įmonei didžiausią pripažinimą pelnęs projektas išsirutuliojo gana spontaniškai. Po kurio laiko jis tiesiog atsiskyrė nuo anksčiau startavusio „Gsms.lt“ projekto. „Gsms.lt“ buvo paleistas, kai trumposios žinutės buvo kur kas brangesnės, taigi norintiems masiškai siuntinėti žinutes tai buvo puikus būdas sumažinti išlaidas. Šiandien šia paslauga daugiausia naudojasi įmonės bei įstaigos, kurioms svarbu procesų automatizavimas. „Tai yra atskiros interneto svetainės su jungimas su mūsų sistema. Pavyzdžiui, Santariškių klinikos nori priminti apie paciento registra ciją, pranešti apie jos perkėlimą ir pan., tai siunčia per mus“, – pateikia pavyzdį K.No rei ka.

Vėliau pagalvota, kodėl nepadarius, kad iš „Gsms.lt“ svetainės būtų galima siųsti trumpąsias žinutes ir į trumpuosius numerius. Technologiškai kaip ir negalima, bet programiškai – kodėl gi ne. Padaryta taip, kad trumpuoju numeriu išsiuntus žinutę už kažkokią sumą, tai yra užsisakius paslaugą, pardavėjas (paslaugas teikianti svetainė) gautų šią sumą ir paslauga būtų suteikta.

„Šiaip operatorius tik tiesiogiai gavęs žinutę iš telefono (ilgojo numerio) gali iš vartotojo nuskaityti pinigus. Padarėme, kad būtų galima papildyti per banką, per „bank link“ paslaugą elektroninei prekybai. Vėliau keletas klientų paprašė, kad padarytume jiems trumpąjį numerį. Jie mums „atsiųstų“ klientą, kuris papildytų sąskaitą per banką ir išsiųstų žinutę į jų projektą“, – pradžią nupasakoja K.Noreika.

Greitai, 2006 m., nuo „Gsms.lt“ buvo atskirta atskira paslauga, kuri ir tapo „Mokėjimai.lt“. Nors ši paslauga tobulinama jau keletą metų, sustoti neketinama. Netrukus sąskaitos turėtojams bus pasiūlyta dar daugiau atsiskaitymo galimybių. Jau veikia pinigų išgryninimas ar tiesioginis atsiskaitymas iš „Mokėjimai.lt“ sąskaitos fizinėse prekybos vietose, bet ateityje atsiskaitymo tinklas stipriai plėsis.

K.Noreika atskleidžia, kad įmonė inovacijų iš išorės apskritai perka labai nedaug, ir ko reikia, kuria patys. Žinoma, jei tik apsimoka. Beje, jo atliktas asmeninis tyrimas parodė, kad tada, kai įmonėje dirbo apie 50 darbuotojų (dabar 65), vidutiniškai 55 proc. jų uždarbio sudarė atlyginimas už naujų produktų, kurių dar nėra rinkoje, kūrimą ar tobulinimą bei to plėtros lėšos..

Eksperimentai su darbuotojų vadyba

Pasak E.Žvirblio, pro šį žmogų nepastebėta nepraeis nė viena inovatyvi idėja ar projektas. Tai galioja ne tik projektams, bet ir įmonės kolektyvo vadybai. „EVP International“ daug su tuo eksperimentuoja.

„Geras vadovavimas yra toks, kai reikiamu metu suderinami skirtingi vadovavimo ar sprendimo priėmimo stiliai“, – įsitikinęs K.Noreika.

Jo paties vadovavimo stilius per keletą metų irgi stipriai keitėsi. „Daug ksperimentavome,išbandėme įvairių dalykų, net visišką demokratiją. Tada viskas buvo vykdoma visiškai atvirai, tačiau galiausiai žmonės nusprendė, kad toks būdas jiems nepriimtinas“, – prisimena vadovas.

Eksperimentai prasidėjo perskaičius Ricar do Semlerio knygą „Eretikas“, kurios idėjų pagrindu įmonėje buvo sukurta tokia aplinka, kai visi darbuotojai galėjo dalyvauti priimant visus sprendimus (priimant, atleidžiant darbuotojus, skiriant motyvacinius įrankius ir t.t.). Tada kiekvienas galėjo žinoti, kiek uždirba kitas, balsuoti už tai, kokius darbus įmonė daro, kokius prioritetus nusistato ir pan. Kadangi darbuotojai galėjo spręsti dėl naujokų priėmimo ir atleidimo, būta ir nelabai malonių pasekmių.

Kartą į dvi laisvas vietas tiko trys kandidatai, tad buvo nuspręsta priimti visus ir pažiūrėti, kuriems dviem per bandomąjį laikotarpį seksis geriau, o kurį teks atleisti. Nutiko taip, kad per tą laiką visi taip susidraugavo, jog vieno naujoko atleidimas (nusprendus per slaptą balsavimą) darbuotojams buvo skausmingas. Po to surengta diskusija, ar tikrai verta visiems darbuotojams spręsti dėl tokių dalykų, ir galiausiai ši teisė perėjo iš darbuotojų sukurtai komisijai.

Nepasiteisino ir tai, kad visi žinojo kitų atlyginimus. Dažnai tai tapdavo demotyvuojančiu veiksniu. Be to, atitraukdavo žmones nuo jų tiesioginių darbų. Nors galiausiai tokios sistemos buvo atsisakyta, tai paliko ryškų pėdsaką įmonės kultūroje.

Šiuo metu įmonė gyvena pagal „LEAN“ metodiką, kurios esmė – nuolat tobulinti visus įmonėje vykstančius procesus. „Įmonė yra tarsi gyvas organizmas, taigi svarbūs skirtingų profesionalų informacijos mainai, – dėsto K.Noreika. – Kas antrą penktadienį dalis darbuotojų eina dirbti prie kitų žmonių, kurių veikla nėra tiesiogiai susijusi jų specialybe. Svarbu, kad kiekvienas matytų, ką daro jo kolega, žinotų, kur reikia kreiptis, pažintų gerąsias praktikas. Be to, iš šono į kito darbą pažvelgęs žmogus gali pateikti neblogų pasiūlymų.“

Socialiai atsakinga įmonė

K.Noreika save vadina ekologijai prijaučiančiu žmogumi, laikančiu ją kone savo hobiu. Tai parodo ne tik tai, kad jis įkūrė ekologinių technologijų įmonę, bet ir tai, kad „EVP International“ irgi daug dėmesio skiriama ekologijai. Įmonės automobilių parkas sudarytas iš hibridinių automobilių, vieno į elektromobilį perdaryto hibrido, elektromobilio ir 18 km pakrovus nuriedančio elektrinio paspirtuko. Garaže įrengti elektros lizdai, per kuriuos galima įkrauti tokius automobilius. Čia aktualus ir ekonominis aspektas. „Praktiškai ekologija visada susieta su finansiniu pagrįstumu. „Galėtume nusipirkti ir labai daug kainuojantį visiškai elektra varomą „Tesla Motors“ automobilį, bet suprantame, kad tai niekada neatsipirktų“, – dėsto K.No reika.

„EVP International“ įmonei galima dėti pliusą ir dėl paramos įvairiems projektams ar renginiams. Pavyzdžiui, ji remia M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondą, įvairius renginius, kartais prisideda prie tokių akcijų, kaip „Gelbėkit vaikus“ ir pan.

 

KOSTO NOREIKOS DOSJĖ

Amžius: 35 metai.

Alma mater: Vilniaus Gedimino technikos universitetas, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas.

Išsilavinimas: inžinerinės informatikos bakalauras ir vadovų magistrantūra.

Pomėgiai: stalo tenisas, nardymas, krepšinis.

Pastaroji skaityta knyga: Blake'o Mycoskie „Pradėkite kažką svarbaus“.

Šeiminė padėtis: nevedęs.

APIE ĮMONĘ

Įkurta: 2004 m.

Pardavimo pajamos: 2012 m. – 9,054 mln.Lt, 2013 m. – 11,147 mln. Lt.

Grynasis pelnas: 2012 m. – 88 tūkst. Lt, 2013 m. – 12 tūkst. Lt. (reinvestuojama)

Darbuotojų: 65 (nuolat daugėja).

Investicijos į inovacijas: 55 proc. darbuotojų užmokesčio tenka už inovacijų kūrimą ir plėtrą.

Kuriamos jungtinės įmonės užsienyje: Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje.

Apdovanojimai:

●2012 m. Ūkio ministerijos prizas „Už nuo

pelnus verslui“ (geriausias inovatyvių sprendimų lyderio kategorijoje);

●2012 m. asociacijos „Infobalt“ Metų iniciatyvos apdovanojimas.

●2014 „Naujasis knygnešys“ už „Paysera mobilioji piniginė“

Šaltiniai: „EVP International“, „Infobalt“, Ūkio ministerija

Patalpino: