Istorijos ir veidai

Andrius Rupšys

„Vidinis tobulėjimas vadovui yra be galo svarbus“

Telekomunikacijų kompanija „Ruptela“, teikianti inovacines transporto stebėjimo paslaugas, yra ne tik pažangi bei sparčiai auganti, bet ir socialiai atsakinga įmonė. Čia taip pat nebijoma pripažinti klaidų.

Šis straipsnis buvo publikuotas žurnale "Veidas", 2014 birželio 30. Straipsnio autorė - Vaiva Sapetkaitė.

„Verslas, ypač vadovavimas, yra toks dalykas, kurio privalai mokytis kasdien. Svarbu suvokti, kad tu, verslo vadovas, dažnaipats gali tapti didžiausiu savo įmonės stabdžiu. Vadovas nustato kryptį, o kiti žmonės tuo seka, todėl, jeigu vadovas turi neteisingą įsivaizdavimą, tampa kliūtimi“, – teigia įmonės įkūrėjas ir vadovas Andrius Rupšys.

Andrius RupšysPats verslininkas tikina kiekvieną dieną sužinantis ką nors naujo ir visada stengiasi būti atviras naujai informacijai. Jis yra perskaitęs (ar perklausęs) daugybę klasikinių vadybos veikalų, taip pat domisi naujausiomis vadybos tendencijomis ir tyrimais, o gerąsias praktikas pritaiko įmonėje. „Andrius yra imlus, greitas ir ryžtingas. Tai, ką jam siūlai, jis įgyvendina šimtu procentų: viską ima, viską taiko ir greitai turi teigiamų rezultatų. Kai kurioms įmonėms kažką papasakoji, deja, tai nugula stalčiuose“, – charakterizuoja „TMD partners“ konsultantas Gintaras Butkus.

Informacinių ir ryšių technologijų įmonių asociacijos „Infobalt“ vykdančiojo direktoriaus Edmundo Žvirblio teigimu, šiuo metu A.Rupšys yra vienas inovatyviausių vadovų Lietuvos informacinių technologijų sektoriuje. Be to, jis yra geranoriškas žmogus, su kuriuo lengva bendradarbiauti ir rasti bendrą kalbą.

Jauna įmonė vertinama puikiai

Septynerius metus veikianti „Ruptela“ siūlo tiek programinę įrangą, tiek savo sukonstruotus originalius prietaisus, leidžiančius, prisėdus prie kompiuterių ekranų, stebėti krovinių judėjimą pasaulyje (sunkvežimių vietą, greitį, sustojimus ir kt.) ir tam tikrus parametrus (kuro lygį bake, temperatūrą ar specifinius klientams reikalingus rodmenis). Tai leidžia įmonėms geriau valdyti turimus resursus ir sumažinti kaštus. Šiuo metu „Ruptela“ dirba 87-iose šalyse, padalinius turi šešiose, o netrukus įkurs dar vienoje. Ji plečia ne tik veiklos geografiją, bet ir produkcijos asortimentą.

Įmonė ne kartą buvo puikiai įvertinta už pasiekimus: pernai už spartų augimą jai buvo suteiktas garbingas tarptautinės audito ir verslo konsultacijų bendrovės „Deloitte Technology Fast 50“ įvertinimas – įmonei teko net penkta vieta tarp penkiasdešimties sparčiausiai augančių Vidurio Europos bendrovių. Už spartų augimą ji taip pat gavo apdovanojimus „Gazelė 2013“, „Technology Fast 500 EMEA“, o „Lietuvos transporto lyderiai 2013“ rinkimuose laimėjo „Metų perspektyviausios įmonės 2013“ apdovanojimą.

„Ruptela“ taip pat yra giriama už atsakingą požiūrį į aplinką ir yra gavusi „Eco-Drive“ metų paslaugos įvertinimą už tai, kad jos produktai ir paslaugos leidžia optimizuoti kuro panaudojimą (parodomas neekonomiškas važiavimas) bei mažinti taršą.

A.Rupšys įsitikinęs, kad ateityje „Ruptela“ (pavadinimas kilęs nuo pavardės) gali tapti savo nišos lydere ne tik regione, bet ir visoje Europoje.

„Pasaulio kontekste, darydami tokius spren dimus Lietuvoje, esame labai konkurencingi. Turime iš tikrųjų fantastiškų žmonių, o, antra, mūsų šalis palyginti nebrangi“, – mano A.Rupšys. – „Vien tai, kad esame įsi kūrę čia, mums suteikia didelį pranašumą. Be to, čia – Europos Sąjunga, esame laikomi patikimais, taip pat tuoj turėsime eurą ir t.t. Aplink vien privalumai.“

„Jų veikla turi savo nišą ir realu, kad savo srityje jie gali tapti lyderiais, juolab, kad dabar plečiasi po visą pasaulį. Galima tik džiaugtis, kad yra tokie ambicingi“, – teigia E.Žvirblis.

„Tai lanksti, dinamiška kompanija, auganti išmintingai. Kartais įmonės išauga ir nebesugeba suvaldyti procesų ir žmonių, o čia viskas daroma pamatuotai“, – antrina G.Butkus.

Visa ko pradžia – sandėris už 25 rublius

Kad turi verslumo gyslelę, A.Rupšys paste bėjo dar vaikystėje. Antroje klasėje jis su gebėjo už 25 rublius parduoti sukonstruotą nesudėtingą žaisliuką bendramoksliui, o kai sukako penkiolika, su keletu draugų pradėjo savo kompiuterių versliuką. Moksleiviai iš tiekėjų pirkdavo detales, surinkdavo iš jų kompiuterius ir parduodavo.

„Vienas draugas sako: „Gal bandome?“ Sakau: „Nemoku rinkti kompiuterių, nieko nesuprantu apie tai.“ Tada jis paaiškino, kad viskas labai paprasta – išrink savo kompiuterį ir surink, viską pamatysi. Pats mokiausi humanitarinėje gimnazijoje, bet, galvoju, pabandysiu. Didelis procesorius? Lupk lauk! Išrinkau, surinkau, detalių neliko – pasirodo, iš tikro paprasta“, – pirmąjį savo verslą su šypsena atsimena „Ruptelos“ vadovas.

Prie A.Rupšio verslumo veikiausiai prisidėjo ir tai, kad nuo pat mažens jis lankėsi tėvo įmonėje, kur galėjo iš vidaus pamatyti, kaip yra realiai dirbama ir kokie klausimai sprendžiami. Nors A.Rupšys anksti suvokė, kad ateityje norėtų daryti kažką, kas būtų susiję būtent su verslu, baigęs mokyklą, pasirinko elektronikos inžinerijos studijas. Norėjo gerai išmanyti sudėtingą sritį ir turėti techninių žinių, o vadybos subtilybių tikėjosi išmokti per praktiką.

Dabar verslininkas sako, kad sprendimas pasitvirtino. Per septynerius metus jis įgavo daug vadybinės patirties, na, o techninis išmanymas pasirodė neabejotinai naudingas įmonėje. Bent jau gali kaip lygus su lygiu pasiginčyti su inžinieriais, pavyzdžiui, koks rezistorius tinkamesnis, ar kitais klausimais.

Mat A.Rupšys buvo geras elektronikos inžinerijos studentas. Dar pirmame kurse vienai laboratorijai jam teko kurti lazerių spektrometro valdymo mechanizmą. Tai jį patraukė – antrame bei trečiame kurse jis jau dirbo laboratorijoje. Vis dėlto grynojo mokslo nebesiėmė ir, nepraėjus nė dviem mėnesiams nuo magistro diplomo gavimo, V.Rupšys įkūrė „Ruptelą“. Ši įmonė – ir šeimos verslas. Ją A.Rupšys įkūrė su savo žmona.

Žvilgsnis į ekologiją

Nors įmonė dar pakankamai jauna, ji jau gali pasigirti esanti socialiai atsakinga. „Ruptela“ stengiasi būti draugiška aplinkai ir mano, kad ekologija – svarbus dalykas. Tarkim, savanoriškai pasiryžta mokėti šiek tiek daugiau už transporto paslaugas tam, kad jų kroviniai būtų pervežami transportu mažiau teršiančiu aplinką.

„Reikia kartoninių dėžių produkcijai įdėti – sakau, perkame perdirbtą. Jis baisus? Bet užtat ekologiškas. Gal klientams Rytuose tai ne tiek aktualu, tačiau Vakarų Europoje įvertins, kad apie tai pagalvojome. Tai maži, bet svarbūs dalykai“, – kitą pavyzdį pateikia A.Rupšys.

Kitas prioritetas – darbuotojai. Įmonė mielai įdarbina ne tik jaunus žmones, bet ir siekiama, kad apie dešimtadalį kolektyvo Lietuvoje turėtų sudaryti kitų kultūrų žmonės, kuriems Lietuvoje nėra jau taip lengva susirasti darbą. „Rupteloje“ kalbama net vienuolika kalbų.

Beje, įdomu tai, kad „Google“ pavyzdžiu imta darbuotojams teikti maistą nemokamai: yra skirta tam tikra suma ir, jos neviršijant, galima užsisakyti, ką tik nori. Tiesa, galvojama apie šios idėjos patobulinimą – norima paskatinti sveikesnį maisto pasirinkimą, nes kol kas greitas ir ne visai sveikas maistas vis dar populiarus.

„Mes, įmonė, mokame pinigus, o jie už juos „tručijasi“, – juokiasi verslininkas ir prideda, kad taip pat nuspręsta šiais metais kiekvienam, tam tikrą laikotarpį išdirbusiam darbuotojui, nupirkti papildomą sveikatos draudimą.

Negana to, kiekvienais metais „Ruptela“ tam tikrą pinigų sumą skiria labdarai. Konkrečios politikos nėra, tad vieną kartą skiriama vaikų namams, kitą – paremiami universitetai (tarkim, išsiunčiant gabius studentus į olimpiadas) arba skiriamos lėšos beglobių gyvūnų organizacijoms.

Tikrasis auksas – darbuotojai

A.Rupšį daug kas galėtų pavadinti svajonių vadovu. Viena vertus, jis – veikiau draugas nei viršininkas, tačiau, kita vertus, net ir nebūdamas griežtas, jis sugeba gauti geriausių rezultatų, atskleisti kolektyvo potencialą ir efektyviai įtraukti darbuotojus į veiklą.

Kaip to pasiekiama? Jis akcentuoja, kad kiekvieno kolektyvo nario darbas yra svarbus ir stengiasi, kad darbuotojai tai suvoktų. Šis vadovas neabejotinai priklauso deleguojančiųjų tipui ir siekia, kad daugelį sprendimų, kaip atlikti užduotis, priimtų patys darbuotojai. Darbuotojo pasirinkimai – jo atsakomybė už rezultatus, vadinasi, ir didesnis susitapatinimas bei mėgavimasis rezultatais.

„Iš tikrųjų tikrasis mūsų auksas yra mūsų darbuotojai. Jie kuria įmonę. Gali atimti vis ką, bet, jei paliksi žmones, jie viską atkurs. Atimsi žmones – viskas“, – įsitikinęs A.Rupšys.

ANDRIAUS RUPŠIO DOSJĖ:
Amžius:
31
Šeimyninė padėtis:vedęs, trys vaikai
Išsilavinimas:Elektronikos inžinerijos magistras
Alma mater:Vilniaus universitetas
Vadovavimo stilius:deleguojantis
Pomėgiai: be šeimos ir darbo:dronai (kvadrokopteriai)
Mėgstamiausios knygos:Dale’o Carnegie „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“ ir „Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“

 

ĮMONĖS „RUPTELA“ SKAIČIAI:
Įkurta:
2007 m.
Pardavimų pajamos:2012 m. – apie 15,1 mln. Lt; 2013 m. – apie 20,9 mln. Lt
Grynasis pelnas:2012 m. – apie 4,2 mln. Lt; 2013 m. – apie 4,8 mln. Lt
Darbuotojų skaičius:140
Vidutinis darbuotojų amžius:27
Produkcija eksportui– 80 proc.
Investicijos į inovacijas– 12 proc. pajamų

Patalpino: Adomas Rutkauskas