Istorijos ir veidai

Mindaugas Danys

„Jauniems IT verslams trūksta palaikymo“

„Socialinės ir ekonominės plėtros centras“ į asociaciją „INFOBALT“ įstojo siekdamas plėsti „startupų“ infrastruktūrą. Taip pat įmonė yra „coworking“ judėjimo Lietuvoje pradininkė. Kas yra „startupai“ ir „coworking“ bei apie jų veiklą Lietuvoje pasakoja „Socialinės ir ekonominės plėtros centro“ vadovas Mindaugas Danys.

Rimgaudas Leonavičius

„Svarbiausia – perspektyvios ir gyvybingos idėjos“

2009 metų pradžioje įkurtos bendrovės „Kantorius“ direktorius Rimgaudas Leonavičius gali išvardyti daugybę inovatyvių įmonės teikiamų paslaugų, tačiau ant laurų neužmiega. Prieš metus asociacijos „INFOBALT“ nariu tapusi bendrovė siekia prisidėti prie bendradarbiavimo tarp aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir IRT sektoriaus stiprinimo.

Lukas Radvilavičius

„Mūsų veiklai Lietuvoje darosi per ankšta“

Idėjos apie technologijas, leidžiančias identifikuoti žmones pagal piršto antspaudus, akių rainelę, dar neseniai atrodė neįgyvendinamos. Šiandien Lietuvos įmonė „nSoft“ kuria IT sistemas, identifikuojančias žmones, padedančias administruoti klientus, organizuoti sandėliavimą.

Algirdas Lančinskas

„„INFOBALT“ suteikė galimybę svajoti“

Algirdas Lančinskas – specialiosios asociacijos „INFOBALT“ stipendijos laimėtojas, 2012 m. vasario mėn. vykusios konferencijos „Fizinių ir technologinių mokslų tarpdalykiniai tyrimai“ metu, įvertintas 5 tūkst. litų paskatinimu „Geriausio IRT srities mokslinio tiriamojo darbo“ kategorijoje. Kalbėdamas apie įvertinimą už darbą „Daugiakriterinio optimizavimo algoritmų lygiagretinimas“, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto doktorantasdžiaugiasi suteikta galimybe bendradarbiauti su nacionaliniam IRT sektoriui atstovaujančia asociacija „INFOBALT” bei jos nariais ir teigia, kad tokia patirtis neliks nepastebėta.

Justinas Janulevičius

„INFOBALT“ stipendija – langas į ateitį“

Asociacijos „INFOBALT“ skatinamųjų stipendijų įteikimo konferencijoje „Fizinių ir technologinių mokslų tarpdalykiniai tyrimai“, vykusioje 2012 m. vasario mėn., Vilniaus Gedimino technikos universiteto magistras Justinas Janulevičius nuskynė laurus asociacijos „INFOBALT“ pagrindinės vardinės stipendijos nominacijos kategorijoje „Geriausias tarpdalykinis mokslinis tiriamasis darbas su IRT taikymu“. J. Janulevičiaus darbas „Kelių dangų konstrukcijų būklės vertinimo metodų naudojimas ir prielaidos naujam metodui kurti vystant vieningą kelių dangų būklės informacinę sistemą“ buvo apdovanotas 10 tūkst. litų vertės skatinamąja stipendija. Magistras tikisi savo darbu nustebinti ir platesnę auditoriją, o praktiniu tyrimu prisidėti prie rinkoje vyraujančių problemų sprendimo.

Valentas Kurauskas

„Skatinamoji stipendija – ne tik garbė, bet ir pripažinimas“

5 tūkst. litų vertės „INFOBALT” skatinamąją stipendiją laimėjęs Valentas Kurauskas džiaugiasi savo darbu sudominęs konkurso organizatorius bei tikisi, kad šis ir kiti ateityje planuojami tyrimai bus naudingi. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto doktoranto darbas „Sankirtų grafai ir klikos“ 2012 m. vasario mėn. vykusioje konferencijoje „Fizinių ir technologinių mokslų tarpdalykiniai tyrimai“ buvo pripažintas vienu geriausiu IRT srities moksliniu tiriamuoju darbu.

Petras Sakalauskas

„Žmogiškieji ištekliai – ES paramos perspektyva“

Lietuvos IRT sektoriaus rinkoje ryškėja informacinių ir ryšių technologijų specialistų trūkumas. Naujos „INFOBALT“ asociacijos narės „ES paramos projektų administravimo agentūra“ direktorius Petras Sakalauskas pasakoja apie žmogiškųjų išteklių plėtrą, pasitelkiant ES struktūrinius fondus.

Algirdas Stonys

„Nebegalime telefono vadinti tik telefonu“

Naujosios technologijos taip pakeičia ir suvienodina prietaisų funkcijas, kad televiziją jau galime žiūrėti kompiuteriu, internete naršyti mobiliuoju telefonu,o skambinti pasinaudoję specialiomis programomis televizoriumi. Lietuvoje devintus metus veikianti įmonė „Telesoftas“ kuria programinę įrangą, kuri sujungia įvairias funkcijas atliekančius įrenginius. Neseniai prie INFOBALT asociacijos prisijungusios bendrovės „Telesoftas“ vadovas Algirdas Stonys pasakoja apie naujųjų technologijų galimybes.

Andrius Rupšys

„Asociacija IT įmonėms atstoja tvirtus pamatus“

Prie INFOBALT neseniai prisijungusi UAB „Ruptela“ jau planuoja bendrus projektus su asociacijos nariais. Į verslą globaliai žiūrintis įmonės vadovas Andrius Rupšys sako, kad rinkos taisyklės diktuoja poreikį įmonėms bendradarbiauti ir kylančius iššūkius spręsti kartu. „Ruptela” 2011 m. lapkritį buvo išrinkta sėkmingiausia jauna aukštųjų technologijų įmone Lietuvoje. Prieš ketverius metus įkurta kompanija Lietuvoje sukurtas inovacines transporto stebėjimo paslaugas teikia Skandinavijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, kitų Europos šalių, Afrikos ir Pietų Amerikos klientams.  Kompanijos sėkmės istoriją pasakoja vadovas Andrius Rupšys.

Dainius Karkauskas

„Buriamės į asociaciją, kad bendradarbiautume“

Kalbiname 2011 m. lapkričio mėnesį nariu tapusios UAB „Rubedo sistemos“ direktorių Dainių Karkauską.UAB „Rubedo sistemos“ specializuojasi robotų programinės įrangos inžinerijoje, konsultuoja projektavimo ir veiklos procesų srityse. Projektinę veiklą vykdo valdomo ir išmatuojamo programinės įrangos kūrimo proceso rėmuose. Įmonė suteikia konsultaciją robotų valdymo srityje, atlieka formalią sistemos analizę. UAB „Rubedo sistemos“ bendradarbiauja su mokslo institucijomis: Kauno aukštųjų ir informacinių technologijų parku, Vytauto Didžiojo universitetu, Baltijos pažangių technologijų institutu.

Paulius Lazauskas

„Būtina skatinti studentų verslumą“

Mobiliosios aplikacijos sparčiai skverbiasi į visas gyvenimo sritis - jos tapo lengvai pritaikomos tiek laisvalaikiui, tiek verslo procesams organizuoti. Šioje srityje „pasikaustę“ lietuviai nenusileidžia užsienio šalims. Antrasis pokalbis su INFOBALT naujoku – bendrove „Informacinių technologijų organizacija“ (iTo). Apie įmonės ateities tikslus ir užmojus asociacijoje pasakoja UAB „iTo“ vadovas Paulius Lazauskas.