Paieška naujienose

Naujienų prenumerata

INFOBALT naujienos

2016-08-10 | INFOBALT naujienos | Inovacijos

IT profesionalai apdovanojo startuolį, gelbėsiantį gyvybes

INFOBALT džiaugiasi neseniai praėjusiu „ICT Startup & Innovation Meetup #2“ renginiu: 5 IRT profesionalų komisija įvertino 5 komandų prisistatymus. Pristatymus stebėjo būrys žiūrovų, kurie ne tik atidžiai klausėsi naujausių technologijų idėjų, bet ir dalinosi įspūdžiais po renginio. Startuolių konkurso nugalėtoju buvo išrinktas „Pilot Angel“ projektas, laimėjęs stipendiją stažuotei užsienio įmonėje. 

Daugiausiai komisijos simpatijų sulaukęs Jono Kimo Arbo projektas siekia lėktuvų pilotams, automobilių vairuotojams ir laivų kapitonams užtikrinti saugesnę kelionę ir padėti išvengti užmigimo kelionės metu. „Pilot Angel“ išmanioji technologija, integruota į galvos dirželį, fiksuoja piloto smegenų, širdies bei akių veiklą ir sugeba atpažinti atsirandantį mieguistumą. Tokiu atveju pasigirsta garso signalas, kurį pilotas gali išjungti. Tačiau jei jis į šį signalą nesureaguoja, aliarmas kartu su piloto buvimo vietos koordinatėmis siunčiamas atsakingai įmonei. Tokiu pačiu principu reaguojama ir į piloto apsvaigimą nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų.

Džiaugiasi IT specialistų profesionalumu

J. Kimo Arbas prisipažįsta, kad projekto idėja gimė ne per vienerius metus. „Kūriau koncepciją, analizavau rinką, dalyvavau skirtinguose projektų pristatymuose, subūriau komandą ir nuolatos ieškojau naujų galimybių“, – teigė projekto autorius ir pridūrė, kad Lietuva yra atvira tokio tipo inovacijų projektams: „Man pasisekė, nes turėjau galimybę dirbti su profesionaliausiais IT ekspertais. Ypatingai džiaugiuosi bendradarbiavimu su „Telesoftas“ padaliniu Lietuvoje“. Nors projekto eigoje iškilo nemažai nesklandumų, startuolio kūrėjas įsitikinęs, kad visos kliūtys įveikiamos prisiminus tikslą – norą sumažinti nelaimingų atsitikimų skaičių ir išgelbėti gyvybes.

Ekspertų kritika – paskata tobulėti

„Pilot Angel“ projektas buvo sėkmingai pristatytas ne viename tarptautiniame startuolių forume ir sulaukė puikaus ekspertų įvertinimo. Ketinantiems pasidalinti savo idėjomis tokio tipo renginiuose, J. Kimo Arbas pataria žiūrėti kuo daugiau filmuotos medžiagos iš panašių forumų ir mokytis nugalėti auditorijos baimę. „Pati sudėtingiausia ir svarbiausia dalis yra klausimai po pristatymo. Kuo sudėtingesni ekspertų klausimai ir kuo griežtesnės jų pastabos, tuo daugiau galima išmokti. Jei klausimų niekas neužduoda, didelė tikimybė, kad tavo vertintojų idėja nesudomino“ – pasakoja inovacijų kūrėjas. J. Kimo Arbas skatina jaunuosius IT kūrėjus dalyvauti INFOBALT organizuojamuose startuolių renginiuose: „Dalyvavau abiejuose „ICT Startup & Innovation Meetup“ forumuose ir pastebėjau, kad čia susirenka labai atviri ir bendraujantys žmonės, nuoširdžiai besidomintys IT idėjomis, todėl tai yra puiki terpė prisistatyti naujiems startuoliams“.

Idėjas vertino IRT profesionalai

IRT ekspertams iš įmonių „Blue Bridge Code”, TEO, ,,Metida”, „Algoritmų sistemos” ir „Santa Monica Networks” prisistatė 5 startuolių komandos, iš kurių buvo išrinktas vienas didžiausią įspūdį palikęs projektas. Jo kūrėjas laimėjo galimybę atlikti „Erasmus for Young Enterpreneurs“ stažuotę. Ši unikali programa leidžia startuolių kūrėjams įgyti naudingos patirties, dirbant pasirinktoje verslo įmonėje. Stažuotė gali trukti iki 6 mėnesių. Visą šį laikotarpį yra suteikiama stipendija pagrindinėms gyvenimo užsienyje išlaidoms padengti. Projekto partneriai – konsultacinių paslaugų bendrovė „Civitta“– ne tik padės konkurso laimėtojui paruošti paraišką ir kitus reikalingus dokumentus, bet ir konsultuos jį viso projekto metu.

Skatina verslo ir IT startuolių bendradarbiavimą

INFOBALT eksporto ir investicijų vadovas Paulius Valiulis teigia „Inicijuodami tokius renginius, siekiame padėti jauniesiems IT kūrėjams augti ir tobulėti. Dalinantis ilgamete ekspertų patirtimi, sukuriame palankias sąlygas verslo bendradarbiavimui – norime sukurti platformą, kurioje susitiktų IT sektoriaus ekspertai ir jauni IT entuziastai. Siekiame, kad žmonės burtųsi į komandas, vietoj to, kad būtų konkurentai. Artimiausias asociacijos ir partnerių renginys – rudenį vyksiantis didžiausias Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo forumas SWITCH, kuriame INFOBALT turės savo panelę – rugsėjo 9 dieną, nuo 12:00, todėl kviečiu visus startuolius registruotis.“ Pradedantys IT kūrėjai gali iki rugpjūčio 21 d. registruotis į asociacijos organizuojamą renginį – projektų pristatymą, kuriame startuolius konsultuos ir vertins IT sektoriaus grandai. Tai puiki proga pristatyti novatoriškas idėjas ir susipažinti su galimais partneriais. Daugiau informacijos galite rasti renginio tinklapyje www.switchit.lt
 

Patalpino: Živilė MIkalauskaitė